16 Ocak 2020 Perşembe 00:11

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den açıklamalar

Futbol Takımımızın Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu ilk maçında Çaykur Rizespor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldığı karşılaşma sonrası Teknik Direktörümüz Fatih Terim, yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

Deplasmanda oynayan bir takım görüntüsü vermediklerini ve takım olarak oyunu domine ettiklerini söyleyen teknik direktörümüz,  “Esasında istediğimiz oyun yavaş yavaş geliyor. Bütün maç boyunca oyunun kontrolünü, pas trafiğini iyi ayarlayan, pas istasyonlarında bazı hatalar da yapan; ama genelde çok yüksek farkla oyunu domine eden bir Galatasaray vardı. Bu önemliydi bizim için. Oyunun hiçbir bölümünde deplasmanda oynayan takım görüntüsü vermedik. 1-1 bize yeter veyahut avantajlı bir skor denmeli. Oyuncularımız son saniyeye kadar kovaladı, pozisyon buldu, direkten dönen bir topumuz var… Hücumda hem oyuncu bakımından hem de oyun anlayışı bakımından zengin bir repertuarınız olmalı. Bugün tüm sıkıntımız defans arkasına, arasına sprint yapacak arkadaşımız azlığıydı. Topu yere indiren, geriden iyi çıkan, düşünceleri iyi uygulayan bir takım vardı. İlk yarı Feghouli, Martin hatta Ömer çok kenarda kaldılar, ikinci yarı içeri kat edince o zaman beklerimize daha rahat yol açıldı. Her gün daha iyi olacağız gibi görünüyor." diye konuştu.

Maçtaki tartışmalı pozisyonlara değinen teknik direktörümüz Fatih Terim, "Ben içeri giriyorum, o tuzağa düşmem ben artık. Ceza yemek istemiyorum. Ben size soru sorayım, siz de futbolun içindesiniz. 18’in içerisinde ayağınızla rakip forvetin ayağına basarsanız bu penaltı mıdır değil midir? Penaltı evet. Hakemler veya başkası demiyorum. Açıkçası hiçbirinin kötü niyetli olduğuna da inanmıyorum. Ceza yememek için dikkatle, özenle seçiyorum kelimelerimi. Güzel kardeşim, VAR’a gidiyorsun penaltıda da git. Vicdanları rahat ettir. VAR’daki kimse, sen de çağır, mecbur et güzel kardeşim. İş zora çıkmasın, problem olmasın. İlk iki pozisyonu seyrederseniz penaltı değil ama üçüncüyü seyrederseniz üzerine basmış. Arkasından golün iptalinde giderseniz. Öyle bir açı var ki o açıdan baktığınızda penaltı demezsiniz. İkinci yarı hepimize hayırlı olsun. Ben zaten zaman zaman nasıl geçeceğini anlatıyorum zaten." diyerek sözlerini noktaladı.