12 Şubat 2020 Çarşamba 23:25

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den maç sonrası açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den maç sonrası açıklamalar

Takımımızın, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanş maçında Aytemiz Alanyaspor’u 3-1’le geçtiği ancak kupadan elendiği maçın ardından Teknik Direktörümüz Fatih Terim, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa maçı şu sözlerle değerlendirdi:

“Oyuncularım ve biz çok istedik. Son zamanlarda da tansiyonu bu kadar yüksek bir maçı böyle oynamamıştık. Alanyaspor’u tebrik ederim; yolları açık olsun, başarılar diliyorum. Devre arasında ikinci yarıyı oyuncularımıza analiz ederken, son birkaç dakika kendilerinden sahaya karakter koymalarını istemiştim. Çünkü üç gole ihtiyacımız vardı. O karakteri maçın başından beri ortaya koydular. Son zamanlardaki en güzel mücadele, en güzel oyun oldu. Bunun için de son 15 dakikaya kadar bekleyip, kenar ortalarımızda sıkıntı başlayınca oyunu oraya yığma adına değişiklik yaptık; o da doğru oldu. Normal oyun düzenimizde de, Alanya takımını yenmek bir tarafa 3 gol atıp, birçok gol kaçırıp, oyunu oraya yığmak ve baskı altında tutmak çok önemli bir şey. O yüzden oyuncularımın hepsini, ilk defa bir şey kaybetmemize rağmen, ortaya koydukları karakterden dolayı tebrik ediyorum.  İyi bir oyun oynadılar, güzel işler yaptılar, güzel goller attılar, gollerden fazlasını kaçırdılar ve tur atlamayı çok istediler. Bir Galatasaray, bir takım karakteri ortaya koydular.

"Ben bunlar dışında pek bir şey söylemeyeceğim. Açıkçası camiamın sesini bekliyorum. Hem ilk maçta hem bu maçta… Ben açıkçası onlardan bekliyorum bazı şeyler."

"Bu taraftarsız olmaz. Oyuncu, taraftar, teknik heyet, herkes bir olursa olur. Bugün sahadaki ve tribündeki yani taraftarımızla oyuncumuz birleştiler. Beyinde, istekte, coşkuda birleştiler. Sanıyorum ki taraftar da büyük bir keyif aldı. Hakikaten çok üzgünüm. Bu mücadelenin sonucu bu olmamalıydı. Dediğim gibi ben konuşmak istemiyorum."