29 Şubat 2024 Perşembe 23:37

Teknik Direktörümüz Okan Buruk'tan açıklamalar

Teknik Direktörümüz Okan Buruk'tan açıklamalar

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Fatih Karagümrük mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Hocamızın açıklamaları şu şekilde:

“Tabii ki üzücü. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de kupaya devam etmek istiyorduk. Zorlu bir fikstürdeyiz. Üst üste maç sayımız fazla. Bugün özelinde baktığımızda daha diri oyuncular tercih etmeye çalıştık. Üç gün önce maç oynamıştık. Çünkü üç gün sonra önemli bir maç oynayacağız. Derbiye gideceğiz. Çok erken gol yedik. Rakibimiz çok iyi oynadı. Karagümrük’ün hakkını vermek gerekiyor. Bizden daha kaliteli işler yaptılar.” 

“Biz Galatasaray takımıyız. Oyuncu kalitemize ve kadromuza göre rakibimiz daha kaliteli işler yaptı. Baskı altından net bir şekilde çıktılar. İkinci yarı daha çok rakip sahadaydık. Daha çok üretmeye çalıştık. Yine rakibimizin geçiş hücumları vardı. Beraberliği yakalayacak pozisyonları bulduk. Bununla ilgili hamleler de yaptık. 2-0 da maçın sonu oldu bizim için. İkinci gol sonrası çok da vakit yoktu. Net bir tepki veremedik. Rakibimizi tebrik etmek istiyorum.”

“LİGDEKİ İSTİKRARI DEVAM ETTİRMELİYİZ”

“Oyuncularımın bunu düşünmesi gerekiyor. Birçok oyuncuya şans verdik ve oynatmaya çalıştık. Kendi açımızdan iyi yapamadığımız şeyleri düzeltmemiz gerekiyor. Üç gün sonra bir maç daha oynayacağız. Net bir hazırlanma süremiz yok. Kısa vadede, maçtan bir gün önce kısa bir taktik idmanla maçlara hazırlanıyoruz. Beşiktaş maçı da böyle olacak. Galatasaray takımı, Galatasaray oyuncuları Galatasaray’a yakışır şekilde mücadele edeceğiz hem de kalitemizi daha net şekilde ortaya koymamız gerekiyor.” 

“Ligde lideriz. İkinci yarının bütün maçlarını kazanarak devam ediyoruz. Ligdeki bu istikrarı devam ettirmemiz gerekiyor. Daha iyisini yapacak gücümüz, kalitemiz var. Oyuncularımdan beklentim daha iyisini yapabilmeleri. Her oyuncuma şans veriyorum. Her oyuncumuzun bu gelen şansları en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Burada kupayı kazanmak istiyorduk. Bundan sonraki hedefimiz ligi kazanmak.”

“ZOR BİR MAÇA GİDECEĞİZ”

“Derbi her türlü zor. İçeride de dışarıda da oynasanız iki takımın da amacı kazanmak. Özellikle ligde ve kupada maçını kazandı. İyi bir durumda olduklarını söyleyebiliriz. Elbette bizim hedefimiz deplasmanda kazanmak. Kalitemizi, isteğimizi ortaya koymamız gerekiyor. Derbi maçında bütün takımlar favori. Şu anki puan durumuna bakıp farklı şekilde değerlendirmemek gerekiyor. Zor bir maça gideceğiz. Buna kafa olarak hazır olacağız. Önümüzde üç gün var. Yarın sabah bir antrenman yapacağız. Sonra Beşiktaş maçına çıkacağız. Önemli olan kadromuzu tamamlamamız. Sakatlığı olan ve bu maçta kullanamadığımız oyuncuları bir sonraki maça yetiştirmek istiyoruz.””

“Aurier ve Ziyech daha takımla idmana başlamadı. Oyuncularımızla ilgili karar vereceğiz. Aurier için özellikle Beşiktaş maçında kadroya alıp almayacağımıza yarınki idmandan sonra bakacağız. Tam kadro olduğumuzda bizim için işler daha kolaylaşacak. Bazı yerlerde alternatifimiz yok. Bugün özelinde de bunu yaşıyoruz. Kaan uzun zamandır sakat sakat oynuyor. Bazen maçları tamamlamakta zorlanıyor. Sağ bek mevkisi de bu anlamda bizim için çok önemli. İnşallah kısa zamanda Serge’nin dönmesini istiyoruz.”