15 Ocak 2021 Cuma 10:18

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali rakibimiz belli oluyor

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali rakibimiz belli oluyor

Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek final ve yarı final kura çekimleri 15 Ocak Cuma günü TFF hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılacak. Orhan Saka Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kura çekimi saat 14:30’da başlayacak.

Covid-19 sağlık tedbirleri kapsamında kulüp temsilcilerinin katılmayacağı kura çekimi, A Spor kanalı tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Tek maç eliminasyon usulüne ve seri başı sistemine göre oynanacak çeyrek final turunda maçlar kurada küçük numarayı çeken takımların sahasında oynanacak. Çeyrek final eşleşmelerinin ardından yarı final eşleşmeleri de kura ile belirlenecek.

Son 16 Turu’ndan itibaren VAR Sistemi'nin kullanıldığı Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final karşılaşmaları 9-10 ve 11 Şubat 2021, yarı final müsabakaları da 16-17 veya 18 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak. 

Ziraat Türkiye Kupası’nda kura çekimine katılmaya hak kazanan son 8 takım Galatasaray, Fraport-TAV Antalyaspor, Demir Grup Sivasspor, Beşiktaş, Alanyaspor, İttifak Holding Konyaspor, Medipol Başakşehir ve Fenerbahçe oldu. 

Seribaşı sistemine göre yapılacak kura çekiminde takımımız Alanyaspor, Başakşehir, Beşiktaş ve Sivasspor takımlarından birisiyle eşleşecek.