2 Haziran 2015 Salı 20:34

Ziraat Türkiye Kupası Finali Basın Toplantısı Yapıldı

Ziraat Türkiye Kupası Finali Basın Toplantısı Yapıldı

Bursa Atatürk Stadı'nda yarın oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde, Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kaptan Selçuk İnan, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kaptan Ozan İpek, düzenlenen ortak basın toplantı ile maçla ilgili görüşlerini açıkladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Hem Şenol hocamı hem de oyuncularını bu sene ortaya koydukları iyi futboldan ve zevkli mücadelelerinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Türkiye Kupası’nı görüyorsunuz, her iki takım da çok istiyor. Onunla yatıp onunla kalkıyoruz diyebiliriz. İki takım da mücadeleyi ve iyi futbolu ön planda tutan takımlar. Yarın da sadece futbol oynamaya ve kazanmaya çalışan iki takım olacak. Mecburen bunlardan biri kazanacak ve birisi kaybedecek. Her şeyden önce futbolun kazanmasını ümit ediyorum. Her iki takımın taraftarının da kendi takımını destekleyeceği, hak edenin kazandığı güzel bir maç olsun. Her iki takımada başarılar diliyorum" dedi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hamza Hamzaoğlu, "Sözleşmelerin 31 Mayıs'ta bittiği yönünde bir şey düşünmedik bugüne kadar. Biz hala takımımızın başarısı için devam ediyoruz. Sözleşmemiz bitmiş ya da bitmemiş… Önemli değil. Motivasyonumuz devam ediyor, hatta eskisinden daha iyi devam ediyor. Bir sıkıntı yok" dedi.

"Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile görüşme fırsatı buldunuz mu?" sorusuna ise Hamzaoğlu şu yanıtı verdi: "Yönetim kurulu olarak birlikte aldıkları bir karar vardı. Bu çok doğal birşey. Ama biz onları da, orada çağırıp onare etmek istedik. En azından benim de aklımda o düşünce hakimdi. Fakat oradaki atmosfere bir an kendimizi kaptırdık. Takım tur atmaya başladı. Aklıma geldiğinde ben kenara koştum, Selçuk'u da aldım hatta. Kenarda duruyorlar, alalım birlikte fotoğraf çektirelim dedim. Ama onlar orada epey bekledikten sonra yukarı çıkmışlar. Ben üzüldüm. Onlar açısından bir sıkıntı yok. Biz kendi adımıza üzüldük. Ben kendi adıma üzüldüm. Nasıl orada öyle bir gaflete düştüğüm için kendimize kızdım. Herkes unutabilir ama ben unutamam. Hala kendimi eleştiriyorum. İki gündür neredeyse uyumuyorum. Onlar bir sıkıntı yok diye beni teskin ediyorlar ama ben hala büyük üzüntü duyuyorum."

"Chedjou iyileşti, sıkıntısı yok. Yarın da ihtiyacımız olursa faydalanacağız. Kalede Sinan olacak. Muslera bizim için önemli bir değer ama eksik olan hiçbir oyuncumuzda bugüne kadar hayıflanmadık. Ama Sinan da görevini yapacaktır. Sinan ve Eray, sezon başından beri bunu için hazırlandılar. İkisine de güveniyorum."

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan ise şu açıklamaları yaptı:

"Yaşamış olduğumuz çok önemli bir şampiyonluktan sonra ikinci büyük kupayı da almak hedefimiz. Çok zor maç olacağın biliyoruz. Bursaspor'un ne kadar güçlü bir rakip olduğunu biliyoruz. Onlara saygı duyuyoruz. Tabi bizim hedefimiz farklı. Bu sezonu bu iki kupa ile tamamlamak istiyoruz. Şampiyonluk kutlamalarını bile yarıda kestik. İnşallah o kupayı da alır, gideriz. 

Rehavet olmaması için hocamız elinden geleni yaptı. Dürüst olmak gerekirse, şampiyonluğun verdiği bir mutluluk, sarhoşluk düne kadar devam ediyordu. Dün itibariyle konsantre olmaya başladık. Sadece ben değil, bütün takım arkadaşlarım sezonu iki kupayla bitirmek istiyor. Bütün takım bunun farkında. Güzel bir maç olacak… Ben bunun garantisini veriyorum. Çünkü iki takım da çok iyi futbol oynuyor. Herkes bunun tadını çıkarsın ve iyi olan kazansın. Muslera çok iyi bir kaleci ama biz bir takımız. Burada biz takım olarak Sinan'a da Eray'a da güveniyoruz. 

Bir basın mensubunun, "Her iki hoca ile çalıştın, yarın için sende hangi hocayı taktiksel anlamda önde görürsün?" sorusuna ise Selçuk İnan, "Şenol hocam ile bu kupayı kaldırdım ama Hamza hocamla bunu kaldırmadım. İnşallah Hamza hocamla da kaldırmak nasip olur. İkisini de o kadar seviyorum ki, onları değerlendirmek haddim değil. Onların kalitesini sizler de biliyorsunuz. Şenol hocamın buralara gelmemde emeği çok büyük. Hamza hocamla da daha önce çalıştık. İlk maçında o vardı. Hamza hocam kişilik açısından hemen hemen Şenol hocamın aynısı. Onun yolunda" yanıtını verdi.