22 Şubat 2019 Cuma 01:30

“Hak etmediğimiz bir şekilde elendik”

“Hak etmediğimiz bir şekilde elendik”

Futbol Takımımızın, UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ikinci ayağında SL Benfica ile 0-0 berabere kalarak UEFA Avrupa Ligi’ne veda ettiği karşılaşma sonrası kaptan Fernando Muslera yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Muslera’nın açıklamaları şöyle:

“Çok üzgünüz tabii ki. Rakibimizi tebrik etmek istiyorum ama gönlümün bir tarafı da tebrik etmek istemiyor. Çok fazla hak ettiklerini düşünmüyorum. Baktığınızda İstanbul’da hak ettiğimiz bir oyun, haksız bir penaltı, olmayan bir penaltı ve verilen gol var. Diğer taraftan bir ofsayt veriliyor hiç ofsayt ile alakası yok. Pazartesi’den başlayıp Pazar’a kadar, hafta bitene kadar yüzde 100 çalışıyoruz. Takım arkadaşlarımızla, hocamızla, teknik ekibimizle beraber elimizden geleni yapıyoruz. Başkalarının kararları yüzünden bu şekilde elenmek bizim canımızı çok acıtıyor. İyi mücadele ettik, hak etmediğimiz bir sonuç aldık. Hak etmediğimiz bir şekilde elendik. Özellikle hakem kararlarıyla, başkalarının kararlarıyla elenmek daha çok canımızı sıkıyor.

Kesinlikle adaletsiz bir durum var. Şampiyonlar Ligi’nde VAR sistemi kullanılıyorsa Avrupa Ligi’nde de uygulanmalı. O zaman Avrupa Ligi’ne yeteri kadar önem vermiyor musunuz? Avrupa Ligi’nde gösterilen çaba, Avrupa Ligi’nde oynanan oyun demek ki sizin için önemli değil. O yüzden Şampiyonlar Ligi’nde bu kural varsa Avrupa Ligi’nde de olmalı. İki maçta da VAR sistemi olsaydı turu geçen taraf biz olurduk.”