15 Eylül 2021 Çarşamba 18:06

Halil Dervişoğlu: "İlk defa Galatasaray taraftarı önünde oynayacağım için heyecanlıyım"

Halil Dervişoğlu: "İlk defa Galatasaray taraftarı önünde oynayacağım için heyecanlıyım"

Futbolcumuz Halil Dervişoğlu, UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk hafta maçında oynayacağımız Lazio karşılaşması öncesinde düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

“GALATASARAY’I ÇOK SEVDİM”

Bu sezon da Galatasaray’a katılması ile ilgili Halil Dervişoğlu, “Geçen sezon kiralık olarak geldiğimde güzel bir sezon geçirdim. Takımı, Galatasaray’ı çok sevdim. Bu sezon da gelmek istediğim yer Galatasaray’dı. Bunu ifade ettim. Buraya geldim için mutluyum. İnşallah güzel bir süreç olur.” diye konuştu. 

Gösterdiği gelişimle ilgili oyuncumuz, “Geçen sezon ümit milli takımdan biliyordunuz beni. Ondan sonra Galatasaray’da şans bulduğum için kendimi biraz gösterebildim. Bu, her oyuncuya özgüven aşılar. Ondan sonra A Milli Takım’a gitmek nasip oldu. Orada da takım olarak istenilen gibi olmasak da iyi bir süreç geçirdim. Böyle şeyler bir oyuncuya özgüven getiriyor. İnşallah böyle devam ederim ve bu sezon iyi bir performans sergilerim.” dedi.

“HERHANGİ BİR OYUNCUYA BENZEME İDEALİM YOK”

Örnek aldığı bir futbolcunun olup olmadığı sorusuna Dervişoğlu, “Tam bir oyuncuya benzemek gibi bir idealim yok. Her oyuncunun kalitesi var. Bazı oyunulardan başka şeyler öğrenilebilinir. O yüzden çok izlerim. Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışırım. Kendim başka bir oyuncu olduğum için onlara benzemek gibi bir endişem yok.” yanıtını verdi.

Forvet mevkisindeki forma rekabetiyle ilgili futbolcumuz, “Her oyuncu kendisine güvenir ve ben de öyle. Takım arkadaşlarım da öyle. Her kim takıma daha faydalı olursa, takıma yardımcı olabilirse o oynamalı. İnşallah herkes sahaya çıktığı zaman iyi performans sergiler.” yorumunu yaptı. 

Tecrübeli ve genç oyuncuların iletişimiyle ilgili Halil, “Bu bence iyi bir şey. Çoğu oyuncu istekli. Böyle bir ortamda birleşimi iyi sağladığında güzel başarılar elde edilebilir. Biz de birbirimize bağlanıp iyi performans göstermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saha içerisindeki sakin oyun mizacıyla ilgili oyuncumuz, “Benim oynayış stilim bu. Ondan vazgeçmemeye çalışıyorum. Geliştirmem gereken noktalar var. Onlara da çalışıyorum. Her gün daha iyi olmak için çaba sarf ediyorum.” diye konuştu.

"GALATASARAY OLARAK NELER YAPABİLECEĞİMİZİ BİLİYORUZ"

Lazio’nun zor bir rakip olduğunu ve Galatasaray olarak iyi hazırlandıklarını söyleyen Halil Dervişoğlu, “Yarınki maç için heyecanlıyım. İlk defa Galatasaray taraftarının önünde oynayacağım. Takım olarak da konsantreyiz. Yarına iyi hazırlandık. İnşallah yarın taraftarlarımızın önünde güzel bir performans sergileyip galip çıkacağız. Zor bir rakip ama biz Galatasaray olarak neler yapabileceğimizi biliyoruz. O maça da özgüvenle çıkacağız.” dedi. 

Galatasaray’daki gelecek planı ve seçtiği 67 numaralı forma ile ilgili oyuncumuz, “Burayı sevdiğim için burada oynamak isterim. Ayrıca Fatih hocamla çalıştığım için mutluyum. Babamın doğum tarihi olan numarayı seçmek istedim.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.