16 Ağustos 2019 Cuma 23:38

Ümit Davala'dan açıklamalar

Ümit Davala'dan açıklamalar

Futbol Takımımızın, deplasmanda Yukatel Denizlispor’a 2-0 kaybettiği mücadelenin ardından Yardımcı Antrenörümüz Ümit Davala, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak maç hakkında değerlendirmelerde bulunan Ümit Davala, “Kaçan penaltı tabii ki planlarımızı etkiledi. Oyuna biz istediğimiz gibi başladık, ilk 15-20 dakikada 2-3 tane net pozisyonumuz vardı penaltı haricinde. O bölümde işi bitirebilirdik. Marcao atıldıktan sonra bir saate yakın 10 kişi oynamak zorunda kaldık ki Marcao’nun gördüğü gereksiz bir sarı karttı. Oyunun devamında pozisyon yemeden, uzaktan bir gol yedik. Bu da maçın kırılma noktası oldu. Bunlar telafisi olan maçlar. İlk hafta henüz kaybedilmiş hiçbir şey yok. Önümüzdeki haftalarda bunu telafi ederiz” ifadelerini kullandı.

Diagne’nin gösterdiği performansı nasıl bulduğu sorusuna Ümit Davala, “Diagne bugün herkes gibi mücadele etti. Herkes varını, yoğunu verdi sahada. Diagne pozisyonlara da girdi, atabilirdi de ama santraforlar gol atamadığı sürece kötü gözükür. Onların işi goldür ama sonuç olarak takımı tebrik ediyorum bu sıcakta, bu nemde 60 dakika boyunca 10 kişi mücadele etmek kolay bir şey değildir.” cevabını verdi.

Son olarak Falcao transferi hakkında gelen soruya Yardımcı Antrenörümüz Ümit Davala, “bugün üç puan kaybettik, Falcao konusunu daha sonra konuşuruz” cevabını verdi.