4 Aralık 2021 Cumartesi 21:44

Yardımcı Antrenörümüz Necati Ateş'ten maç sonrası açıklamalar

Yardımcı Antrenörümüz Necati Ateş'ten maç sonrası açıklamalar

Futbol A Takımı Yardımcı Antrenörümüz Necati Ateş , Süper Lig’de oynadığımız Altay maçı sonrasında yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

“CİDDİ BİR OYUNUN İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZU HİSSEDİYORUZ”

Oyunun mutlak hakimi olduklarını ifade eden yardımcı antrenörümüz Necati Ateş’in mücadeleyle ilgili yorumları şu şekilde oldu:

“Oyuna kötü başladık. Bunu kabul etmek lazım. Sonra oyunun hakimi olduk. Oyunu diğer tarafa yıktık ve Altay’ı baskı altına aldık. Direkten dönen topumuz vardı ve sonrasında beraberliği yakaladık. Yüzde 65’e 35 gibi çok ciddi bir oranla topa sahip olduk. Çok şut kullandık. 2-1’i yakaladık. Maalesef talihsiz bir penaltı pozisyonu oldu. Herkese göre penaltı yorumu değişiyor. Bize göre de değişiyor. Vücuttan sekip kola gidiyor. Bunu Cüneyt hocaya söylediğimizde kurallar değişti diye yanıt verdi. Anlamadık. Ben de kendisine geçen haftayı örnek verdim. Geçen hafta önce topa vurdu, sonra ayağına vurdu dediler. Bu penaltı pozisyonları bize geldiği zaman farklı yorumlanıyor. Fenerbahçe maçında iki eliyle ittiriyor, verilmiyor… Garip şeyler oluyor. Bize karşı olması bizi ciddi manada yoruyor. Kafalarda çok ciddi soru işaretleri oluyor. Gerçi artık bu soru işaretleri de olmuyor artık. Bize göre artık çok ciddi bir oyunun içerisinde olduğumuzu hissediyoruz ve görüyoruz.” 

“Ne olacağını zamanla göreceğiz. Yüzde yüz kazanmamız gereken bir maçtı. Kazanmak için çok iyi bir oyun oynadık. Bazı pozisyonları atmamız gerekiyordu. Önümüzdeki maçlara bakacağız.”

“GALATASARAYLILAR UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN”

Lig yarışı hakkındaki görüşü sorulan Necati Ateş, “ Geçmişte çok ciddi puan kayıpları kapatılıp şampiyon olundu. Biz bu oyunu oynuyoruz. Oynadığımız oyunu pozisyon zenginliğiyle gösteriyoruz. Geçen hafta santrforlarınız gol atamıyor dediler. Bu hafta attılar. Oyunu tutmamız gerekiyor. Hemen arkasında bir penaltı oldu. Bir pozisyon her şeyi çevirebiliyor. Penaltı pozisyonu da öyle bir pozisyondu. Bana göre penaltı değil. Hocanın takdiri öyle oldu. Bu şekilde maçı kaybettik. Puan kaybını kapatabileceğimize inanıyoruz. Oynadığımız güçlü oyun bizi inandırıyor. Devre arasında transferlerimiz olacak. Daha çok maç var. Dört maçta üç beraberlik, bir mağlubiyet aldık. Sekizde sekiz başladığımız zamanlar oldu. Galatasaraylılar hiçbir zaman umutlarını kesmesinler. Fatih Terim var. Biz varız. Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü ve camiası. Ayağa kalkıp ilerleriz.” yorumunu yaptı.