6 Aralık 2022 Salı 18:54

Yunus Akgün: “Galatasaray forması giydiğim için her zaman onur duydum”

Yunus Akgün: “Galatasaray forması giydiğim için her zaman onur duydum”

8 yaşında Florya’ya adım atan Yunus Akgün’ün sözleşmesi 2026’ya kadar uzatıldı.Yunus Akgün ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninin ardından Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

"ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

Galatasaray ile olan sözleşmesini uzattığı için mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren genç oyuncumuz, şu ifadeleri kullandı:

“Çok mutlu ve gururluyum. Galatasaray’da büyüdüm, Galatasaray’da yetiştim. Bu yüzden çok gururluyum. Galatasaray forması giydiğim için her zaman onur duydum. İki taraf için de hayırlı olur inşallah. Galatasaray akademisinden yetiştim. Akademideki her oyuncunun hayali Galatasaray A Takımı forması giymektir. Ben de bunu başardım. 14 maçlık serüven bizim için olumlu geçti. Dünya Kupası arasına girmeseydik bizim için daha iyi olur muydu? Olurdu. Şu an sıkıntı yok, çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Bu seneki hedefimiz tabii ki şampiyonluk. Onun için çalışıyoruz, çok kaliteli bir takımız. İnşallah bunu başaracağız bu sene. Taraftarlarımız bize her zaman destek oluyorlar. Çok teşekkür ediyorum onlara. Onlar bizim her zaman 12. adamımız. Onlar olduğu zaman biz daha güçlüyüz. Bizi böyle desteklemeye devam etsinler. Onlarla beraber şampiyon olacağız inşallah." 

"Başkanıma güzel dilekleri için çok teşekkür ediyorum. Kendisini de Galatasaray’ı da mahcup etmemek için, güvenlerini boşa çıkarmamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. İnşallah hediyemizi de bu sezon şampiyonlukla bitirerek vereceğiz.”

"YUNUS, GALATASARAYLI YUNUS!"

Kulübün, Yunus gibi kulübün içerisinde yetişen oyunculara ihtiyacı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Başkan Dursun Aydın Özbek ise “Yunus bizim evladımız. 8 yaşında kulübe gelmiş, 14 seneden beri kulübün içinde. Yunus, Galatasaraylı Yunus. Dolayısıyla insan evladına nasıl sahip çıkarsa biz de Yunus’a kendi gelişmesi, kendi kariyeri açısından sahip çıkmamızın gereği var. Bu bizim görevimiz, vazifemiz. Bugün kendisiyle sözleşme yeniledik. Hem Yunus için hem de Galatasaray için hayırlı olsun diyorum. Bizim Yunus karakterinde, Yunus gibi bünyemizden yetişmiş futbolculara çok ihtiyacımız var. Sadece bizim değil, tüm kulüplerin. Bizim görevimiz de evlatlarımızı iyi yetiştirmek, dünya futbol piyasasında da önemli görevler almalarını sağlamak. Bu konuda da Galatasaray her zaman kendisine yardımcı olacaktır. Kendisine başarılar diliyorum. İnşallah bahtı açık olsun. Allah yardımcısı olsun.” şeklinde konuştu.