1 Aralık 2002 Pazar 00:14

Galatasaray Dergisi 6. Sayı İçeriği

Galatasaray Dergisi 6. Sayı İçeriği

#24 BİR MAÇININ ARDINDAN
Galatasaray Dergisi, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na giden Galatasaraylı seyircilerle birlikteydi. 6 Kasım’da orada yaşananların basına yansımayan ayrıntıları.

#34 POTANIN ASLANLARI GERİ DÖNDÜ
Bir haftada apar topar hazırlanıp lige girdiler. Şimdi otoriteler ligin şampiyon adayları arasına onları da dahil ediyorlar. Galatasaray erkek ve bayan basketbol takımlarımızı yakından tanıyoruz.

#42 FABİO PİNTO
Sağ kanadımızın fırtına çocuğu Pinto ile buluştuk. Hem birlikte Sultanahmet’i gezdik hem de samimi bir sohbet yaptık. Çocukluğundan bugüne bilmediğimiz Pinto.

#48 YATAĞIMDAKİ DÜŞMAN
Galatasaray gibi yoğun maç programı olan bir takımı sürekli izlemenin evlilikler için bir bedeli var mıdır acaba ? Ya da futbolla yatıp kalkanları, evlerde eşleri nasıl algılıyor ? Üç “harbi” cimbomlunun evlerini ziyaret ettik ve bu sefer eşleriyle konuştuk...

#54 YENİ GALATASARAY SİTESİ
Geçtiğimiz ay anlaşması Florya’da törenle imzalanmıştı. Doğan Online ile yapılan ve dergimiz bayilere çıkarken yenilenmiş olması planlanan www.galatasaray.org resmi sitesindeki yenilikleri önce buradan okuyun.

#64 ATATÜRK’ÜN FUTBOL MERAKI
Müze Müdür Yardımcımız Adnan Işık, bugüne kadar bilinmeyen bir mektubu gün ışığına çıkarıyor. Galatasaray Müzesi’nde bulunan mektup. Mustafa Kemal imzalı ve tek başına gittiği bir Galatasaray maçını yazıyor.

#70 ÖZCİMBOMLU SEZGİN
O’nu herkes tanır. Maçlara gelmeyenler de televizyonlarda muhakkak görmüşlerdir. Tekerlekli sandalyesinde sahanın kenarından yerine giderken bütün tribünler, Galatasaray’ı hayatının merkezine koymuş Sezgin’i alkışlar. İşte, Sezgin’in dünyası.

#75 MAÇ GÜNÜ
Kasım ayının Galatasaray maçları, en ince ayrıntıları, hiç bir yerde bulamayacağınız fotoğraflarıyla yine bu sayfalarda. Altay, Lokomotiv, Moskov, Göztepe, Fenerbahçe, Adanaspor, Barcelona ve Trabzonspor maçlarını bir de bu sayfalarda okuyun.

#110 EMİN BÜLENT SERDAROĞLU
Emin Bülent, Galatasaray’ın 2 numaralı kurucusu ve ilk Türk kaptanıydı. Aynı zamanda duygulu bir vatan şairi olan Emin Bülent’in hayat hikayesi.

#114 İSMET GÜMÜŞDERE
Metin Oktay’ın ağları yırtan fotoğraflarını biliriz, ama kimin çektiğini bilir miyiz ? Türkiye’nin en eski spor fotoğrafçılarından İsmet Gümüşdere’yi bulduk ve çektiği fotoğrafları kendisinin anlatmasını istedik.

#120 GALATASARAY PULLARI
Filatelist ve aynı zamanda iyi bir Galatasaray takipçisi olan Edip Ağaoğulları, Galatasaray’ın bilinen ilklerine bilinmeyen bir yenisini daha ekliyor. Bir spor kulübü için çıkartılan ilk pul, yine Galatasaray’ın!

#124 O HALEN BİZİM MAMİ’MİZ
Muhammet Altıntaş’ı unuttunuz mu yoksa ? Hani sağ kanattan bir yıldırım gibi giden, körük gibi ciğeriyle herkesi hayran bırakan Mami’yi ? Şimdi ne yapıyor diye merak edenler, Hakan Dilek’in yazısını okuyabilirler.

#132 1968-69 ŞAMPİYONLUĞUMUZ
Mehmet Ali Gökaçtı, arşivin tozlu koridorlarında Galatasaray’ın şampiyonluklarının izini sürmeye devam ediyor. Sırada liglerdeki 3. şampiyonluğumuz var..

#136 GALATASARAYLI AĞAÇLAR!
Evet, ağacın da Galatasaraylısı olur. Eğer siz Gebze’de yaşayan Arif Yüce gibi, hem Galatasaray hem de doğa aşığıysanız, çok da güzel olur! Bakınız sayfa 136...

HER SAYIDA

#8 YAKIN PLAN
Fotoğraflara sabitlenen “an”lar.

#14 YÖNETİMDEN
Başkanımız Özhan Canaydın yazıyor.

#16 FLORYA’DAN
Teknik Direktörümüz Fatih Terim, geçen ayı değerlendiriyor.

#18 HABERLER
Kulüpten, Florya’dan, şubelerden, yurtdışından haberler, izlenimler, olaylar ve söyleşiler...

#58 KÜKREYEN ASLAN
Yazarımız Kanat Atkaya’nın bu sayıdaki konusu “maç uğurları”...

#60 ALIŞVERİŞ
Galatasaray Store’dan bir demet yeni ürün.

#62 KONUK YAZAR
Bu sayımızın konuğu Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ali Sirmen.

#130 TARİHTEN SAYFALAR
Galatasaray’ın her biri şanlı zaferlerle, tarihi kişiliklerle ve birbirinden ilginç olaylarla dolu şanlı tarihinden her sayıda iki demet...

#134 MEKAN
Bu sayımızın mekan sayfalarına küçücük minibüsünde her maç günü Galatasaraylının özlem duyduğu köfteleri yapan Orijin Köfte ve Adem konuk oluyor...