31 Mart 2008 Pazartesi 17:11

Galatasaray Dergisi 66. Sayı İçeriği

Galatasaray Dergisi 66. Sayı İçeriği

Galatasaray Spor Kulübü’nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi, bugün bayilerde...
Mehmet Topal, Cenk Akyol ve Nedim Gürsel röportajları, Adnan Polat'ın Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı olduğu seçimlerden en önemli ayrıntılar ve fotoğraflar, Cüneyt Erden'den Inoslav Krniç'e, Hakan Şükür'den Neslihan Keskin'e takımlarımızın kaptanları, 2020'de futbol nasıl olacak araştırması, bizzat Ali Sami Yen tarafından kurulan Galatasaray Müzesi'nin tarihi, futbol kitapları üzerine bir rehber, Superleague Formula tanıtımı ile daha birçok ilginç konunun yer aldığı Galatasaray Dergisi'nin bu ayki sayısında 8 sayfalık poster eki ve orijinal forma hediyeli bulmaca Galatasaraylıları bekliyor.

İÇİNDEKİLER

32 SEÇİMLER
Galatasaray Spor Kulübü geride kalan 103 yıllık tarihinde bugüne değin farklı başkanlar ve pek çok yönetim seçti. 22 Mart 2008 günü yapılan kongre ise altı yıl süren Özhan Canaydın devrinin tamamlandığı ve Adnan Polat başkanlığındaki yeni bir sürecin başladığı dönem oldu.
Seçim gününün tüm ayrıntıları ve fotoğraflarını dergimizde okuyabilirsiniz.

44 ADINI EZBERLEDİK: MEHMET TOPAL
Dergimizin 49. sayısında verdiği röportajda “adımı ezberletmeye geldim” diyen Mehmet Topal kısa sürede sözünü tuttu ve adını herkese ezberletti. Az konuşan, çok çalışan ve sözünü tutan futbolcumuz Mehmet Topal, dergimizin sayfalarına bu ay tekrar konuk oldu.

54 GEMİYİ SON TERKEDENLER
Takım kazanırken onlar akıllara gelmez çünkü sahnede yıldızlar vardır. Ancak kaybettiğinizde bir kişi ortaya çıkar ve takımı adına her zorluğa göğüs gerer. ‘Kaptan’dır onun adı. Bu sayıda dergimizin sayfalarına takım kaptanlarımız var. Cüneyt Erden’den Inoslav Krnic’e, Hakan Şükür’den Neslihan Keskin’e kaptanlarımız.

58 SUPERLEAGUE FORMULA
Galatasaray’ı dünyanın 19 dev kulübüyle beraber yarış pistlerine taşıyacak olan Superleague Formula’nın İstanbul lansmanı Mart ayında Galatasaray Adası’nda yapıldı. Özhan Canaydın ve futbol takımımızın katılımıyla gerçekleştirilen lansmandan ve Galatasaray yarış aracından en güzel fotoğraflar ve yorumlar sayfalarımızda sizi bekliyor.

66 YELKEN ŞUBESİ
Yelken, bu sporu yapanlar için sadece bir spor değil, insanı geliştiren ve olgunlaştıran bir araçta aynı zamanda. Üstelik bu sporu hiçbir karşılık beklemeksizin, sponsorsuz olarak yapıyorlar. Amaçlarından biri ise bu sporu gençlere sevdirmek. Dergimizin bu ayki konuklarından biri yelken şubemizin kaptanı Hasan Ali Öndül.

70 CENK AKYOL’UN YOLU
Cenk Akyol voleybolcu bir ailenin basketbolcu tek çocuğu. Önce ismini öğrendik, sonra yüzünü gördük. Türkiye’de NBA kapısını çalan 6 isimden biri. “Oraya gitmek de oynamak da benim elimde” diyor.  Cenk Akyol, sekiz yaşından beri yolunu kendi çiziyor…

76 1905 GSYİAD
Galatasaray’a yaptıkları karşılıksız katkılarla son dönemde öne çıkan 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği’ni başkanı Doc. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu’ndan dinledik.

80 NEDİM GÜRSEL
17 yaşındayken ilk öyküsü yayınlanan, sayısı 35’e varan roman, öykü, anı ve gezi kitabı bulunan Nedim Gürsel’le, Galatasaray Lisesi’nin kendisine kazandırdıklarını, Galatasaray’ı ve tabii ki edebiyatı konuştuk.

86 2020’DE FUTBOL
İngiliz GSM şirketi Orange sponsorluk anlaşmalarıyla var olduğu futbol dünyasına yakın tarihte bir rapor hediye etti: “2020’de Futbol”. Bu raporun öncülüğünde biz de 2020 yılında futbolun nerede olabileceğini araştırdık, futbol konusunda kafa yoranlara yorumlarını sorduk.

VE DİĞERLERİ

14 HABERLER
Kulüpten, Florya’dan, şubelerden, yurtdışından haberler, izlenimler, söyleşiler, olaylar ve fotoğraflar…

94 FUTBOL KİTAPLARI
Ülkemizde 1990’lı yılların ortalarında başlayan ve gittikçe yükselen bir ivme kazanan futbol ve kitap ilişkisine biz de büyüteç tuttuk. Hem futboldan hem de kitaplardan vazgeçemeyenler için…

98 GALATASARAY MÜZESİ
Galatasaray Müzesi bundan 100 yıl önce bizzat kurucu başkanı Ali Sami Yen tarafından oluşturuldu. Galatasaray Müzesi şimdilerde ise lisenin karşısında eski postanedeki yeni yerine taşınmanın hazırlıkları içerisinde. Biz de, müzenin dününü, bugününü ve geleceğini müzenin müdürü ve en kıdemli üyelerden Ali Oraloğlu’yla konuştuk.

158 STATLAR
Dünyanın en ünlü stadyumlarını keşfe devam ediyoruz. 8. durağımızda Hollanda’dan iki önemli örnek var. Ajax’ın arenası Amsterdam Arena ve PSV’nin bol ışıklı evi Philips Stadion. 

166 FUTBOL MAGAZİN
Dünyada futbola dair herkesin gözünden kaçanlar bizim gözümüzden kaçmadı. Daha önce hiç okumadığınız haberlerle dünyadan futbol

104 MOMENTO
Momento sayfalarımızda bu ayda unutulmaz bir maç bizi bekliyor. Tarih yaprakları 17 Ekim 1996’yı gösterirken Kupa Galipleri İkinci Turu’nda Galatasaray, Sami Yen’de Paris Saint Germain’i ağırlıyordu…

174 BULMACA

182 NASIL GALATASARAYLI OLDUM
Taraftarlarımız kalemi ellerine aldılar ve aldıkları o tarihi kararın hikayesini yazdılar.

185 OKUR MEKTUPLARI

188 BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Futbola ve diğer sporlara dair efsaneler ve kırılmış rekorlar.