5 Mayıs 2016 Perşembe 19:31

Galatasaray Dergisi’nin 156. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 156. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 156’ncı sayısı bayilerdeki yerini aldı. Derginin mayıs sayısının kapağında 2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray Odeabank yer alıyor. Claudio Taffarel, Emel Çölgeçen, Kemal Arda Gürdal, Ali Yüce, Mehmet Cibara ve Yalçın Orhon söyleşilerinin yer aldığı yeni sayıda, özel dosya konuları ve Melih Şabanoğlu ile Celal Gürsoy’un tarihe ışık tutan yazıları da bulunuyor.

AVRUPA’DA ALDIK KUPAYI!

Hedef belliydi. Hem yüreklere hem nefeslere yerleşmişti; teker teker geçecektik turları, Avrupa’da alacaktık kupayı. Galatasaray Odeabank, Eurocup 2016 Şampiyonu olarak bir Galatasaray geleneğini daha yerine getirirken, kendisine önyargıyla biçilen yazgıyı da pençeleriyle paramparça etti. Ergin Ataman ve öğrencileri bu hikayeyi yazarken verdikleri mücadeleyle Galatasaray ve Türk basketbolunun tarihine adlarını altın harflerle yazdılar. Biz de bu büyük başarının hikayesini anlattık.

CEV KUPASI’NDA TARİH YAZDIK

23 yaş ortalamasıyla CEV Kupası’nın en genç ikinci ekibi olan, 14 sporcusunun dokuzu altyapıdan gelen voleybol takımımız Galatasaray Daikin, parkede verdiği muhteşem mücadeleyle CEV Kupası’nda finale çıktı. Başarının izleri 156’ncı sayımızda.

BAŞARIYI GETİREN ÜÇ DÖNEMİN SÖYLEŞİSİ

Galatasaray Voleybol Şubesi’ni yeniden yapılandıran ve günümüzdeki başarılı noktaya gelmesini sağlayan üç dönemin voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyeleri Ali Yüce, Mehmet Cibara ve Yalçın Orhon, bu yılki büyük başarıdan şubenin dününe ve bugününe uzanan kilometretaşlarını anlattı.

CLAUDIO TAFFAREL

UEFA Kupası’nı kazanan kadronun en önemli parçalarından biri olan Taffarel’le şampiyonluğun 16’ncı yılına özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

AVRUPA LİGLERİ

Mayıs ayıyla birlikte, Avrupa’nın pek çok ligi de son viraja girdi. Peki hangi ligde şampiyonluğun en büyük adayı kim? Avrupa kupalarında hangi takımlar mutlu sona daha yakın? Mayıs ayına kıran kırana yarışlarla giren Avrupa futbolunu mercek altına aldık.

SANATÇI

Poyraz Karayel’in avukat Sema’sı Emel Çölgeçen söyleşisi.

ARAŞTIRMA

Somera’nın yaptığı analize göre 15 Mart - 15 Nisan tarihlerinde sosyal medyada Galatasaray

ŞUBELER

Galatasaray Yüzme Kulübü A Takım kaptanı Kemal Arda Gürdal, yüzme sporuna başlama hikayesini ve Galatasaray’daki hedeflerini anlatıyor.

TARİH

Melih Şabanoğlu, Galatasaraylılık ruhunun en önemli figürlerinden Nihat Bekdik’in, kendi kaleminden hikâyesini ve pek az bilinen yönleriyle alışılmadık bir Aslan Nihat portresi sunuyor.

DOSYA

Celal Gürsoy’un kaleminden ‘olimpiyat tarihinin ilkleri’ yazısının ikinci bölümü.

DOSYA

Armalar, kulüplerin hedeflerini, kuruluş amaçlarını ve manevi değerlerini ifade eder. Peki hangi kulübün ambleminde hangi anlamlar saklı? Dünya futbolunun önde gelen armalarını mercek altına aldık.

TARAFTAR HİKAYELERİ

Koyu taraftarı olduğu Galatasaray’ın efsane isimlerinin karakalem çizimlerini yapan Tevfik Onur Şendur, çizdiği isimlerle yaşadığı kendisi için unutulmaz diyalogları anlattı.

SATRANÇ

Yakup Erturan’dan Paul Morphy’nin hikayesi ve unutulmaz bir maçının analizi.

GSTV

Galatasaray Televizyonu’nda yeni başlayan ‘Geçtiğimiz Hafta Dünya’dan Spor’ ve Galatasaray’ın gündemini masaya yatıran ‘Gün Ortası’ programları.