4 Mayıs 2017 Perşembe 12:13

Galatasaray Dergisi’nin 166. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 166. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 166. sayısı raflardaki yerini aldı. Sezon sonu Japonya’ya uğurlayacağımız Lukas Podolski’nin kapağında yer aldığı Galatasaray Dergisi’nin 166. sayısı GSSTORE'larda, D&R, Migros, Carrefour ve havalimanlarında satın alınabilecek.

Galatasaray Dergisi'nin 166. sayısındaki tüm konular ise şöyle...

Lukas Podolski
Sadece ülkesinin değil, Avrupa’nın en kariyerli oyuncuları arasında yer alan Lukas Podolski, Galatasaray’daki iki sezonluk deneyiminin sonuna gelirken kariyerinin sarı-kırmızı günlerini dergimize değerlendirdi.

Mustafa Turgun
Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Mustafa Turgun da Galatasaray Dergisi’nin sorularını cevaplandırdı. Turgun ile Galatasaray’daki iş yaşamını ve hali hazırda sürdürdüğü çalışmaları konuştuk.

Tarık Pabuççuoğlu
Arkadaşının rakibi olmasını hazmedemeyen Gaziantepli Kepaçı Vakkas, Hayat Bilgisi’ndeki uyanık müdür Amil Bey, Değirmen’de isyanı olan ilerici mühendis Deli Kazım, Çalıkuşu” tiyatro oyunundaki “Doktor Hayrullah”… Oynadığı birçok tiplemeyle iz bırakan Tarık Pabuççuoğlu, bu sayımızda sorularımızı cevaplandıran bir başka isim.

Bruno Fitipaldo
Uruguaylı basketbolcu Bruno Fitipaldo sezon başında bizle olmasa da Ocak ayından bu yana Galatasaray Odeabank formasıyla sarı kırmızılı taraftarının karşısında maça çıkıyor. Bruno ile Abdi İpekçi Arena’da oturduk ve memleketinden Galatasaray’a gelişini ve Türkiye Ligi’ne konuştuk.

Ve top beyaz perdede
Yeşil çimlerin üstündeki enstantanelerin Yeşilçam’a yansıdığı anlar… Futbol kariyerinin ardından bir de kamera karşısında şanslarını deneyen futbolcular... Konusu futbol olan ya da içinden futbol geçen filmler...

Okullu takımlar
Galatasaray'ı eşsiz kılan ve ülkemizin diğer kulüplerinden ayıran en can alıcı nokta, köklerinin bir eğitim kurumuna, Galatasaray Lisesi'ne bağlanmasıdır. Buradan kuvvet alan kulübümüz ülke sınırlarını aşıp şanını yürütmeyi sürdürüyor. Peki ya Galatasaray gibi bir eğitim yuvasından doğan takımlar hangileri?

Rio Ferdinand: Hayata karşı alan savunması
Manchester United'ın efsane kaptanlarından Rio Ferdinand, Mayıs 2015'te eşini kaybettikten sonra yaşadıklarını BBC'de yayınlanan "Hem anne hem de baba olmak" belgeselinde anlattı. Rio Ferdinand’ın, hayat karşı alan savunması…

Jübile zamanı
Kolay değil meşin yuvarlakla yolları ayırmak. Günü gelince omuzlarda da olsa yeşil sahadan son kez soyunma odasına yol alan futbolcuların izinden gittik. Türk futbolunun unutulmaz futbolcuları ve yeşil sahadaki son günleri olan jübile maçları...

Heykeller ve ölümsüzlük
İngiltere bir stadın etrafında dolaşıyorsunuz birkaç dakika boyunca kafanızı kaldırıp hikayesini okuyacağınız bir heykelin önünde mutlaka durusunuz. İşte futbolun beşiğindeki statların önünde her zaman duracak olan efsanelerin hikayesi...

Doğruyu Söyleme Erdemi
Concussion (Doğruyu Söyle) geçtiğimiz yıl vizyon şansı bulan bu sene de DVD piyasasına sürülen etkileyici bir spor dramı… Sporcu sakatlıklarını konu alan "Concussion"ı Can Erbesler değerlendirdi.

Mektebin Koridorları
Galatasaray Lisesi sadece bir eğitim yuvası değil aynı zamanda yaşanılacak koca hayatın ön tecrübesidir. Fatih Özcan, bu ayki yazısında üç öğrencinin mektebin ardındaki koca şehirde geçen bir akşam yemeği macerasını anlatıyor.

Tarihten sayfalar
Spor tarihinin unutulmaya yüz tutan sayfalarını Coşkun Çelik arşivden çıkartıyor ve bir kez daha bizi o günlere döndürüyor.


DERGİ ABONELİĞİ İÇİN ARAYIN!
2002 yılından bu yana Galatasaray ile ilgili özel tüm içerikleri taraftarımızla buluşturan Galatasaray Dergisi'ne ulaşmak artık çok kolay. "Spor Ödülleri 2016"da yılın en iyi spor dergisi ödülüne layık görülen Galatasaray Dergisi'ne 0212 564 1905 numaralı telefonu arayarak abone olabilirsiniz...
0212 564 1905'i arayın, derginiz kapınıza gelsin!