18 Haziran 2019 Salı 12:42

Galatasaray Dergisi’nin 189. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Dergisi’nin 189. sayısı raflardaki yerini aldı

2 yıllık aradan sonra tekrar Galatasaray Kadın Voleybol Takımına dönen Güldeniz Önal, Galatasaray Lisesi mezunu ünlü tiyatrocu Rasim Öztekin ve Türk pop müziğinin parlayan yıldızı Alya’nın röportajlarının bulunduğu 189. sayımızdaki konulardan bazıları şöyle:

Geçtiğimiz sezon Fatih Terim’in “Nerede kalmıştık” sözleri ile başlayan yolculuğun sonunda 21. kez mutlu sona ulaşan Galatasaray için, bir sonraki sezonu da şampiyon bitirmek artık en önemli hedefti… Evet, o hedef gerçekleşti ve Sarı – Kırmızılı takımımız 2018 – 2019 sezonunda bitime 1 hafta kala 22. şampiyonluğuna ulaşırken, yanına bir de Ziraat Türkiye Kupası’nı ekledi. İmparator Fatih Terim ise kupa sayısını 19’a çıkardı. Bu süreçte birçok dış etkenle uğraştık, haksız cezalar aldık, kirli ittifaklara maruz kaldık ama yılmadık, alnımızın akıyla zafere ulaştık. Büyük zorlukların içinden çıkan 22. şampiyonluğumuzun hikayesini gelin birlikte yazalım…

Küçük yaştan itibaren Galatasaray sevgisi ile başlayan bir hayat. Babasının ve dayısının izinden yürüyüp 12 yaşında Galatasaray Lisesi ile yolunun kesişmesi ve sonrasında artarak çoğalan Sarı – Kırmızı bir sevda… Türk Tiyatrosu’nun güldürü geleneğinin nişanesi sayılan ‘Kavuk’un son sahibi Rasim Öztekin ile Lise günlerinden, günümüze kadar uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Şampiyonluk kutlamalarının gerçekleştirildiği Gala Gecesi’nde sahne alan ve ‘Kupalara Layıksın Sen Şanlı Galatasaray’ tezahüratını seslendirip taraftarı coşturan Alya, Sarayın Yıldızları programında Melisa Çizmeci’nin konuğu oldu. Birbirinden önemli açıklamalar yapan Alya ile Galatasaray aşkını ve müzik yaşantısını konuştuk.

Yeteneği, tecrübesi, karakteri, güler yüzü ve pozitif enerjisi ile Güldeniz Önal yeniden Galatasaray’da… 2 sezonun ardından yeniden Galatasaray HDI Sigorta kadrosuna dahil olan başarılı smaçör Güldeniz Önal ile hakkında merak edilenleri konuştuk.

Rafael Nadal, Fransa Açık Finalinde Avustralyalı Dominic Thiem’i devirerek kariyerinin 18. Grand Slam’ini kazandı. 12. Roland Garros şampiyonluğunu da elde eden ‘Toprak Ağası’ bu zeminde en fazla kazanan isim olmayı başardı. Roland Garros değerlendirmesi de yeni sayımızdaki konular arasında…

Birçok kural değişikliğinin yapıldığı F1’de 2019 sezonunun ilk 7 yarışı geride kaldı. Her yarışta en hızlı turu atan pilota verilen ekstra 1 puan ve ağırlık limiti gibi yeni kuralların getirildiği sezonun geride kalan kısmını pilotlar klasmanında geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla bitiren Lewis Hamilton’ın liderliği bulunuyor. Takımlar klasmanında ise Mercedes birinci sırada. F1’de değişen kurallara ve sezonun geride kalan kısmına genel bir bakış attık.

Ayrıca Galatasaray’a dair haberler, şampiyonluk kutlamalarından fotoğraflar, geride bıraktığımız ayın maçları, satranç arenasındaki son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...