25 Mayıs 2023 Perşembe 14:49

Galatasaray Dergisi’nin 232. sayısı ücretsiz yayında!

Galatasaray Dergisi’nin 232. sayısı ücretsiz yayında!

21 yıl önce yayın hayatına başlayan, geçtiğimiz yıla yepyeni bir içerik, yeni bir editöryal yaklaşım ve yepyeni bir tasarımla giren Galatasaray Dergisi, 2023 yılında da okuyucuları ile buluşmaya devam ediyor.

Galatasaraylıların çok uzun zamandır özlemini duyduğu kaliteli içeriğiyle ve tasarımıyla dijital yayına başlayan Galatasaray Dergisi’nin 232. sayısı, tüm Galatasaraylıların okuması için ücretsiz yayında!

Galatasaray Dergisi ekibinin hazırladığı bu yeni sayı, çok zengin içeriği ve tasarımıyla Galatasaray'ın büyüklüğünü, çeşitliliğini, derinliğini, kapsayıcılığını ve entelektüel kapasitesini sergiliyor. Futbol dışında da Galatasaray camiasının isimlerini konuk eden yeni dergi, sosyolojiden sanata, felsefeden tiyatroya, gençlerden duayenlere, kadınlardan tarihe, kitaplardan branşlara, söyleşilerden anekdotlara, ay boyunca okunabilecek dopdolu içeriğiyle Galatasaray’ın Gelenekten Geleceğe sonsuz sürekliliğini temsil etmeye devam ediyor.

100 sayfalık Galatasaray Dergisi’nin 232. sayısını ücretsiz olarak aşağı linkte tıklayarak, okurlara kolaylık sağlayıcı birçok yardımcı özellikleri içeren özel e-dergi programıyla okumaya başlayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

KEMERBURGAZ METİN OKTAY TESİSLERİ

Florya’da bulunan antrenman tesislerimizin yerini alacak ve yarınların büyük başarılarının kaynağı olacak yeni yuvası Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri’nin temeli atıldı.

SAVAŞÇI: LUCAS TORREIRA

Savaşçı ruhu ve yükselen grafiği ile sezona damga vuran Uruguaylı orta saha oyuncumuz Lucas Torreira’ya dair...

ALİ TANRIYAR

25 Mayıs 2017 Perşembe sabahı aramızdan ayrılan Başkanımızı 2003 yılında anlattıkları ile bir kez daha anıyoruz.

YENİLMEZ ARMADA

Galatasaray Lisesi’nin spor salonunda karşılıklı iki duvara sepetler astırarak bir deneme karşılaştırması yapan Ahmet Robenson, ilerleyen yıllarda Galatasaray Erkek Basketbol takımını, bir diğer adıyla “Yenilmez Armada”yı kurarak bir ilke daha imza atacaktı.

ÖZDENAKLARIN GÖKMEN’İ

1967 Temmuz'unda Galatasaray'a ellişer bin liraya imza atan 2 kardeşten Gökmen tam 2 yıl boyunca Metin Oktay ile hücumda oynadı. Genç yaşına rağmen iri fiziği ile dikkat çeken Gökmen, sert şutlarının yanı sıra hava toplarında da oldukça iyiydi.

ŞAMPİYONLUK HAVASI

Galatasarayımızın Sivasspor galibiyeti sonrasında tribünler bayram yerine döndü. Şampiyonluk ateşini yakan 50 bin Aslan, futbolcularımızı bağrına bastı.

ALİ URAS

Yapmış olduğu sayısız hizmetlerle Galatasaray tarihinin unutulmaz isimlerinden olan eski başkanımız Ali Uras’ı aramızdan ayrılışının 11. yılında saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

TARİH BİR KERE YAZILDI

Galatasaray tarihinin en büyük başarısı, aynı zamanda Türk futbol tarihinin en büyük başarısı olarak da bilinen UEFA Kupası zaferinin 23. yılı.

GALATASARAY’IN BEŞİKTAŞ’A İLK GOLÜ

İki takım arasında 31 Temmuz 1925’de oynana maçın 22. dakikasında Sadi Bey’in kaleyi bulan şutu Galatasaray’ın Beşiktaş takımına attığı ilk gol olarak tarih sayfalarında yerini aldı.

TARİHTEN SAYFALAR

118 yılın mayıs aylarından seçtiğimiz Galatasaray hikayeleri…

SELÜLOZ KOKAN KİTAPLAR

Mayıs ayında raflarda yerini alan spor ve edebiyat kitaplarından küçük bir seçki.

KÜLTÜR SANAT

Sergiler, tiyatro, konserler ile birçok etkinlik ve takvimi bu sayfada.

YAKIN PLAN

Fotoğrafçılarımızdan mayıs ayının hikayesini anlatan fotoğraflar.

HABERLER

Mayıs ayının Galatasaray gündemi... Toplantılar, duyurular, şubelerden haberler…

MAÇ GÜNÜ

Futbolda Alanya, Karagümrük, Beşiktaş, Başakşehir, İstanbulspor ve Sivas ile oynadığımız lig maçlarının hikayeleri. Basketbolda, voleybolda, tekerlekli Basketbolda ve kadın futbolunda bir ayın ayrıntılı müsabaka kayıtları...

BULMACA

5 soru hem bugünden hem geçmişten… Galatasaray bilgimizi test ediyoruz.