31 Ağustos 2012 Cuma 11:49

Galatasaray Dergisi'nin 116. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Dergisi'nin 116. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Spor Kulübü’nün aylık spor yayını Galatasaray Dergisi’nin 116. sayısı, 164 sayfalık geniş içeriğiyle, bayilerdeki yerini aldı.

116. sayıda Hamit Altıntop ve Ergin Ataman gibi iki önemli röportajın yanı sıra Metin Kurt ile Cevad Prekazi’nin Galatasaray ile kesişen hayatları, Şampiyon Ligi’nin 11 unutulmaz anı okurlarla buluşuyor.

Hamit Altıntop’la Geniş Söyleşi
Galatasaray Dergisi'nin 116. sayısında futbol takımımızın yeni yıldızlarından Hamit Altıntop geniş bir söyleşi yer alıyor. Bayern Münih ve Real Madrid gibi dünya devi iki takımda forma giydikten sonra Galatasaray’a transfer olan Hamit, kariyerinin gelişimini ve yeni forması ile gelecekte öngördüklerini ilk kez Galatasaray Dergisi ile paylaştı. Beklentiler büyük olduğu için Galatasaray’a geldiğini  belirten Hamit Altıntop’un tüm açıklamaları Galatasaray Dergisi’nin 116. sayısında.

Erzurum’da Fenerbahçe’yi yenerek kazandığımız Süper Kupa hatırası ve Umut Bulut posterlerinin yanı sıra 10 adet Galatasaray forması ve Aral Ticaret'ten bir adet PC oyununun armağan edileceği Galatasaray bulmacalarının da bulunduğu Eylül sayımızda çok geniş bir içerik bulacaksınız.


Galatasaray Dergisi aboneliği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Galatasaray Dergisi’nin Eylül sayısında yer alan diğer konular:

Çizginin Dışındaki Adam: Metin Kurt
Lakabı Çizgi Metin’di, hayatı çizgilerin dışında geçti. Başka türlü bir Galatasaray efsanesiydi Metin Kurt. Ani bir şekilde aramızdan ayrılan Metin Kurt’un futbola ve hayata bakışı..

Ergin Ataman
Galatasaraylı Ergin Ataman, Türkiye’nin son dönemdeki en başarılı basketbol antrenörü, çocukluktan bu yana sevdalı olduğu takıma özlediği kupaları kazandırmak, şampiyonluklar yaşatmak için geldi. Galatasaray’da geçecek yıllarını, ondan dinliyoruz…

Cevad Prekazi
Ali Sami Yen’de “Soma Kömür Diyarından Şampiyon Galatasarayımıza Başarılar” pankartına paralel, kapalının önünde koşan bir adam düşünün, kafası vücudundan biraz önde, herkese inat şortunun altında bir tayt, tozlukları bileğinde, forması dışarıda, benim diyenin 10 olduğu yerde 8'ken hem de… Unutulmaz futbolcumuz Cevad Prekazi’nin futbola adım attığı günden, meşin yuvarlağa veda ettiği güne kadar olanlar…

Bir Sutopu Klasiği: Şampiyon Galatasaray
Yüzme ve kürek yetmedi, sutopunda da kupaları getirdik. Son 22 senede 18 . şampiyonluğuna ulaşan Sutopu takımımızın son şampiyonluğunu mercek altına aldık.

Şehit Mektupları 2
İki sayı sürecek Şehit Mektupları yazı dizimizin ikinci ve son yazısına bu sayımızda yer veriyoruz. Mektuplarımızın arasında Ahmet Robenson’un Ali Sami Bey’e, Abdurrahman Robenson’un doktorunun Ahmet Robenson’a yazdığı mektuplar bulunuyor. Her mektupta Galatasaray’ın kuruluşunda yer alan bu isimlerin memleket ve Galatasaray sevgilerine şahit olacağız.

Şampiyonlar Ligi’nde 11 Unutulmaz An
Galatasaray, gerçek liginde. Yeni unutulmaz anlar öncesinde, devler arenasında yaşadıklarımızı hatırlıyoruz… Resmi Twitter hesabımızdaki takipçilerimizin seçtiği Galatasaray özelindeki en güzel 11 unutulmaz UEFA Şampiyonlar Ligi anı…


İlk Maçında Gol Atanlar
Umut Bulut’un, Süper Kupa maçında Fenerbahçe ağlarına bıraktığı iki golle Galatasaray’a merhaba demesinin ardından, 1990’lı yıllardan bugüne yaşanan güzel tanışma hikâyelerini hatırlayalım…

Yalçın Granit
Galatasaray Basketbolunun duayeni Yalçın Granit’le karşılıklı oturduk ve aklımızdakileri sorduk. Basketbolun duayeni Yalçın Granit cevapladı.

Rakamlarla Şampiyonlar Ligi
Galatasaray’ın 11 defa mücadele edeceği UEFA Şampiyonlar Ligi’nde dünden bugüne karşılaşılan unutulmaz anlar, finaller, nostaljik takımlar, rekorlar, istatistikler ve bilinmeyenler neler, sezon öncesi hatırlamış olalım…

Florya’nın Emektarı Vahit Sezgin
1985’ten bugüne Florya’da çaylar ondan soruluyor. Bir bardak demli çay eşliğinde kimbilir ne sohbetler dönüyor…

Deniz Doğruyol
Kendi markası Deniz My Paper Art’ı yaratan Deniz Doğruyol geçtiğimiz günlerde de Fatih Terim için “Yaşam Tuvali” isimli bir çalışmaya imza attı. Futbolu kendisine Galatasaray’ın sevdirdiğini söyleyen Doğruyol’la sanattan spora uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Galatasaray Muhabirleri
24 saat artı 1 saat ve artı 1 saat boyunca Galatasaray’ın peşinde koşan kulüp muhabirlerimizin karşısına oturduk, işin zorluğundan başladık, sosyal medyayı soruşturduk, kulüp-taraftar-gazete üçgeninden dem vurduk. Yani bu kez biz sorduk soruları… Erhan Telli, Nevzat Dindar, Yalımcan Sarpyel ve Ali Naci Küçük cevaplandırdı.

Sultan Reşat’tan Mekteb – i Sultani’ye Madalya
Galatasaray Lisesi 7. sınıf öğrencileri Osmanlı İmparatorluğu’nda ülke çapında yürütülen bağış kampanyasına katılır ve Osmanlı Donanması’na maddi yardımda bulunur. Bu yardım karşılığında da Sultan V. Mehmet Reşat tarafından öğrencilere Donanma İane Madalyası verilir.

Dalgaları Aşmak: Cihan Akça

Daha önce hiç cesaret edilmeyeni yapan Cihan Akça, dalga neredeyse oraya uçuyor en kısa sürede, artık sörf bir yaşam biçimi onun için. Ve Kapalı tribünde büyüyen bir Galatasaraylı Cihan. İşte onun macera dolu hikayesi…

Maç Günü
Galatasaray’ın Ağustos ayı içerisinde oynadığı karşılaşmalar; maçların değerlendirmeleri ve hikâyeleri, fotoğraflarla Galatasaray Dergisi’nde.

Haberler
Geçtiğimiz ay sarı kırmızıya dair olanlar…

Tarihten Sayfalar
Nostalji güzeldir. Hele ki Galatasaray gibi bir tarihiniz varsa. Eski gazete kupürleriyle, zaten hiç akıllardan çıkmayan anılarımızı yâd ediyoruz.

Yakın Plan
Arşivlik fotoğraflarla günümüzden ve tarihimizden görsel anlar.

NBA
Tarih boyunca Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar ve Shaquille O’Neal gibi “büyük” yıldızları kadrosunda bulunduran LA Lakers, modern dönemde bu oyunculara yaklaşabilecek yegane isim olan Dwight Howard’a formasını giydirecek. Yıllardır kanayan yara ise Steve Nash ile giderilmeye çalışılacak. Lakers, “yeni hanedanlık” kurabilecek mi, Galatasaray Dergisi’nin 116. sayısında.

Kültür & Sanat
Sinema, tiyatro, sergi, müzik… Tavsiyelerimiz, Galatasaray Dergisi’nin 116. sayısında.

Aslan Parçası
Aslan parçalarına sarı kırmızı sayfalar. Haydi bakalım çocuklar, bu sayfalar da sizler için… Galatasaray Dergisi'nin 116. sayısında dünyaya çocukların gözünden bakmaya devam ediyoruz ve yine sarı kırmızı gözlüklerle.

Okur Mektupları
Sizlerden gelen öneriler, tavsiyeler, sorular…

Efsane 11’im
Köşemizin bu ayki konuğu, kulübümüzün duayenlerinden Ümit Özdemir.


Galatasaray Dergisi aboneliği hakkında bilgi almak için tıklayınız.