5 Kasım 2016 Cumartesi 10:47

Galatasaray Dergisi'nin 160. sayısı satışta

Galatasaray Dergisi'nin 160. sayısı satışta

Eren Derdiyok, yeni sayımızda Galatasaray Dergisi’nin konuğu oldu. Başarılı oyuncumuz, futbola başlangıç hikayesinden kariyer gelişimine, milli takım tercihinden kendi performansına kadar pek çok konuda sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Galatasaray Dergisi 160. sayısında okurlarına Galatasaraylı çocuklara özel olarak hazırlanan “Çocukluk Aşkımsın” dergisini armağan ediyor. Aslan parçalarına yönelik hazırlanan dergide çocukların sarı kırmızı dünyasına ışık tutacak kelime oyunları, bulmacalar, hikayeler ve aslan parçalarından son haberler yer alıyor.
 
Galatasaray Dergisi’ni okurları bu sezon gösterdiği performansla takıma büyük katkı veren, Bruma’nın dev posterine de sahip olacak.
 
GSSTORE'larda, D&R, Migros, Carrefour ve havalimanlarında satın alınabilecek Galatasaray Dergisi'nin 160. sayısındaki diğer konular ise şöyle...
 
Hayal Değil Gerçek
41 yıl önce dönemin Galatasaray Başkanı Selahattin Beyazıt tarafından alınan Riva arazisi, mevcut başkan Dursun Özbek’in deyimiyle Galatasaray’ın mali bağımsızlığı için atılan en önemli adım… Peki; Riva neydi, ne oldu, üzerinde ne gibi projeler çalışıldı... Tarih sayfalarını geriye doğru sarıp bir hatırlamaya çalışalım.
 
Josue Pesqueira
Sekiz senelik profesyonel kariyerine sekiz takım sığdıran 26 yaşındaki Josue Pesqueirason 4 sezonda 30 maçın altına düşmeyen istikrarı ile göze çarpıyor. Josue, futbola başlangıç hikayesinden Portekiz ile Türkiye arasındaki farkı, Türkiye’de geçirdiği yıllardan kariyer planlamasına kadar birçok konuyu dergimizle paylaştı. 
 
Futbol Akademisi
Galatasaray’ın en önemli birimlerinden bir tanesi olan Galatasaray Futbol Akademisi, önümüzdeki yıllar için oldukça iddialı. Futbol akademisinin tesislerinden geleceğine kadar her şey akademi dosyasında…
 
Marina Maljkovic
Bu sezona yeniden yapılanmayla giren Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Sırp Başantrenör Marina Maljkovic’e emanet. 35 yaşında olmasına rağmen neredeyse 20 senelik tecrübeye sahip Maljkovic’in kariyeri de başarılarla dolu. Koç, sorularımıza içtenlikle cevap verdi.
 
Babalar ve Oğulları
Bir dönem Galatasaray'da forma giymiş isimlerin çocukları babalarının izinden yürüyor... Vaktiyle gazetelerde okuduğumuz o çocukların isimleri şimdilerde ya manşetlerde ye da manşetlere çıkmaya hazırlanıyor...
 
Gelecekte futbol nasıl olacak?
Akıllı statlar, hologram teknolojisi, yeni kurallar, her yere yerleştirilen alıcılar... Hayatımızın her alanına giren yenilikler futbolun da fazlasıyla içinde. Peki, gelecekte bizi nasıl bir futbol bekliyor?
 
Hüseyin Koç
Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın kaptanı Hüseyin Koç ile kariyer hikayesini ve voleybol takımımızın geleceğini konuştuk... 
 
ABD’de Futbol 
Futbol ve ABD... Aynı cümle içinde pek kullanılmaz... Peki, pazarlama, hizmet, eğlence, medya konularında dünyanın çok ilerisinde olan Amerika neden futbol gibi değeri görmezden geliyor? Ve dünyada herkesin diline futbol olarak yerleşmiş güzel oyunun adı neden Amerika’da “soccer” ? 
 
Unutulmaz Pankartlar 
Galatasaray tribünlerindeki unutulmazlar pankartların güzel hikayeleri dergimiz sayfalarında... 
 
Mektebin koridorları...
Fatih Özcan’dan çok keyifle okuyacağınız bir Galatasaray Lisesi hikayesi daha: Öğretmen
 
Can Erbesler ile Sinema
GS TV Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler bu sayımızda Pele: Bir Efsanenin Doğuşu filmini yorumladı...