4 Ekim 2017 Çarşamba 10:05

Galatasaray Dergisi'nin 170. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi'nin 170. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 170. sayısı raflarda… Bu sezon gösterdiği performansla tüm futbol kamuoyunun beğenisini kazanan “Ahtapot” lakaplı oyuncumuz Fernando Reges’in kapağında yer aldığı Galatasaray Dergisi’nin 170. sayısı GSStore'larda, D&R, Migros, Carrefour ve havalimanlarında satın alınabilecek.

Galatasaray Dergisi, bu sayısında Sofiane Feghouli’nin 50*70 ölçülerinde dev posterini de okurlarına armağan ediyor.

2002 yılından bu yana Galatasaray ile ilgili özel tüm içerikleri taraftarımızla buluşturan Galatasaray Dergisi'ne ulaşmak artık çok kolay. "Spor Ödülleri 2016"da yılın en iyi spor dergisi ödülüne layık görülen Galatasaray Dergisi'ne 0212 564 1905 numaralı telefonu arayarak abone olabilirsiniz.

Ali Sami Yen Bey ve kuruluş günleri
Galatasaray Spor Kulübü 112. yılını geride bırakırken, köklü bir ailenin spora gönül vermiş evladı olan kurucumuz Ali Sami Bey’in 1886’dan 1951’e kadar süren hayatı ve Galatasaray’ın kuruluş yıllarına dönüyoruz.  

Fernando Reges
Fernando’nun anlatımıyla, Brezilya’da babaysanız ve bir erkek çocuğunuz olursa, o çocuğa bir top alırsınız ve bu topla o çocuğun futbol oynamasını sağlarsanız. Sonra bir de hayaliniz olur, o da o çocuğu futbolcu olarak izlemektir. Fernando’nun babası da öyle yapmış. Bir top almış ve arkasından koşan oğullarını izlemiş. Üç kalbi ve sekiz kolu olan ahtapottan dem vuruluyor bugünlerde Fernando denilince. Alt metnine inersek iki ayağına eklemlediği soğukkanlılığı ile babasının hayalinin peşinde koşan, kocaman yürekli bir adam Fernando Reges.

Serdar Aziz
Herkes gol atmak istese de bu oyunda, o çocukken kısa boyuna rağmen en geriden bakmayı seçer. Belki bu yüzden yaşıtlarını yakalar sonra da geçer. Alınması gereken bir top, tekmeye uzatılması gereken bir kafa vardır. Sahibi olur... Zamanla sakin kalmayı da öğrenir. Günden güne ideal stoper modeline yaklaşan oyunuyla, tecrübeyi de bileklerine ekleyen bir stoper; Serdar Aziz Galatasaray Dergisi’nin sorularını cevaplandırdı.

Şoray Uzun
Bulgaristan’dan saçının sarısını, Adana’dan delikanlılığı, Fatih Terim’den Galatasaray’ı, Türkan Şoray’dan adını alan kocaman yürekli bir adam. Aldıklarına aldanmayın, bu hayata kocaman bir gülümseme bırakan ve her daim yüreğinden geleni kelimelerine taşıyan Şoray Uzun, Türk Telekom Stadı’nda sorularımızı cevaplandırdı.

Alex Renfroe
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın yeni transferlerinden Alex Renfroe, Galatasaray Dergisi’nin konuğu oldu. Başarılı bir Avrupa kariyerine sahip tecrübeli oyun kurucu ile gerçekleştirdiğimiz geniş söyleşi dergimiz sayfalarında... 

Yine mi sen!
Uzak diyarlarda takımdaşlık yaptıktan sonra Galatasaray’da yolları yeniden kesişenlerin futbolcuları mercek altına aldık.

GS Workinton 
Galatasaray ile Workinton arasında başlayan işbirliği sonrasında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Workinton ofisleri hizmete girmiş ve “Yaşayan stat” için en büyük adım atılmıştı. Türk Telekom Stadyumu’nun sadece maç günleri değil, yılın 365 günü çalışanların ofislerde işlerini yürüttüğü mekan haline dönüşmesini Workinton CEO’su Pınar Massena ile konuştuk. 

Unutulmaz basketbolcular 
Galatasaray basketbolundan acısıyla, tatlısıyla, Yenilmez Armada ruhuyla iz bırakan nice yabancı oyuncular geçti. Anımsandığında içleri ısıtan yabancı basketbolcularımız Galatasaray Dergisi’nin 170. sayısında.

Verkaç: Metin Kurt’a saygı duruşu 
Can Erbesler, bir Galatasaray efsanesi olan Metin Kurt’a da selam verilen “Ver Kaç” filmini kaleme aldı. Orçun Benli’nin yönetmenliğini yaptığı film, futbolun sadece futbol olmadığını bir kez daha anlatıyor.

Ve diğerleri…
Galatasaray’a dair haberler, arşivlerde kalmış fotoğraflar, GS TV program tanıtımları, satranç arenasındaki son gelişmeler, geçtiğimiz ayın maçlarına bakış ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde…