25 Haziran 2019 Salı 16:05

12 Yaş Yaz Kupası 1. Türkiye Tenis Turnuvası başladı

12 Yaş Yaz Kupası 1. Türkiye Tenis Turnuvası başladı

12 Yaş Yaz Kupası 1. Türkiye serisi Tenis Turnuvası, Galatasaray Taçspor Tesisleri’nde düzenleniyor.

7 gün sürecek olan 1. Türkiye serisi Tenis Turnuvası’na toplamda 113 sporcu katılım sağladı.

Grup eleme maçlarının tamamlandığı turnuvaya dair Galatasaray Taçspor Tenis Başantrenörü Mustafa Askara ve yardımcı antrenör Aykut Sağlam, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Taçspor Tenis Başantrenörü Mustafa Askara, “Son iki gün içerisinde kulübümüze çok yoğun öğrenci grupları gelmeye başladı. Yaz okulumuz başladı. Kendi antrenman gruplarımız var ve aynı zamanda 12 yaş yaz kupası turnuvası düzenliyoruz. Seçeneklerimiz çok fazla. Kulübümüzün bu yoğunluğu bizim zaten hedefimizdi. Ataşehir’in göbeğinde, 12 kortu olan, kapalı kortuyla, açık havuzuyla, fitness salonuyla hizmet verebilecek nadide tesislerden birisi. Burayı hem veteranlar, hem çocuklar açısından kullandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı kamplarda düzenlemek istiyoruz. Yurt içerisindeki iyi oyuncuları buraya alıp ortak kamplar yapıp, onların oyun seviyelerini yukarı çekmek bizim birinci hedefimiz. İstanbul’un Anadolu yakasına hizmet etmek, Türkiye'ye yeni oyuncular kazandırmak ve Avrupa'da ses getirecek bir antrenman yapısına sahip olmak bizim hedefimiz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Taçspor Tenis Yardımcı Antrenör Aykut Sağlam ise “12 yaş Türkiye Kupası bir serisi kulübümüzde düzenleniyor. Yaklaşık 113-114 katılımla gerçekleşen turnuvada 15-16 sporcuyla katılım sağlıyoruz turnuvaya. Aynı anda başka yerde de turnuvalarımız var. 12 yaşında olup başarılı olan sporcularımızı 14 yaş oynatıyoruz. Bugün elemelerin son günüydü. Bugünden sonra ana tablo maçları başlıyor. Ana tablo maçlarında 32 erkek, 32 kadın oyuncu turnuvaya devam ediyorlar. Gün gün, elene elene Cumartesi gününe kadar finaller oynanmış olacak. Böylelikle bir şampiyon çıkarmayı ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.