30 Mart 2023 Perşembe 03:20

Camiamız 1905 GSYİAD’ın iftar organizasyonunda bir araya geldi

Camiamız 1905 GSYİAD’ın iftar organizasyonunda bir araya geldi

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği, Haliç Kongre Merkezi’nde iftar organizasyonu düzenledi. Galatasaray camiasının ileri gelenlerinin katılım gösterdiği iftar yemeğinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, “Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin geleneksel iftarında yine buradayız. Galatasaray camiası burada toplanıyor, görüşme fırsatı buluyor. Bu organizasyondan dolayı sevgili İbrahim Başkana teşekkür ediyorum. Buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Yaşadığımız deprem sonrasında yaraları sarmaya çalışsak da bu acılar kalıcı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan tekrar rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifa diliyorum. Bu mukaddes ayda insanlar hem kendilerini dinliyorlar hem de bu ayın güzelliklerini birlikte paylaşıyorlar. Dolayısıyla iftarda buluşmak da ayrı bir zevk. Burada tüm Galatasaraylılarla keyifli bir akşam olacağını düşünüyorum. Bu sene her ay bizim. Mayıslar da bizim. İnşallah haziranlar da bizim olacak.” şeklinde konuştu.

“BİR MAÇ DA KARABAĞ’DA OYNAMAK İSTİYORUZ”

Başkan Dursun Aydın Özbek, Azerbaycan Başkenti Bakü’de Qarabağ FK ile gerçekleştirdiğimiz dostluk maçıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

Azerbaycanlı kardeşlerimiz bizi çok güzel ağırladı. Onlara buradan tekrar kalbi bir teşekkür gönderiyorum. Bu maçın önemi büyüktü. İki kardeş ülkenin bir araya gelmesi, Galatasaray adına çok sevindirici. Azerbaycan’ın yüzde 80’i Galatasaraylı. 65 bin kişi kapasiteli statta 62 bin 500 seyirci vardı. Büyük bir kısmı da Galatasaray’ı tutuyordu. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşinin katılımı da ayrı bir güzellik kattı. Kendisiyle görüşme fırsatım da oldu. Tahir Başkana söylediğim iki takımın iş birliğini geliştirmesi. Yapacağımız çok şey var. Sayın Aliyev’den ne olursa olsun Karabağ’da sahanın düzenlenmesini ve orada maç yapmak istediğimizi söyledik. Ben Galatasaray’ı oraya getirmek istiyorum. Karabağ’da oynamak istiyorum. Çok anlamlı. Kendisi de bu talebime karşılık talimatlarını verdi. Büyük bir ihtimalle bir hazırlık maçımızı da Karabağ’da oynayacağız. 

TÜRKİ CUMHURİYETLERLE HAYDAR ALİYEV KUPASI

Sayın Haydar Aliyev’in 100. doğum yılı. Bu sene Haydar Aliyev Kupası düzenleyelim. Türki Cumhuriyetler’den her ülkeden bir takım gelsin. Bir kupa yapalım ve kendisini anmış oluruz dedim. Bu da çok iyi karşılandı. Organizasyon da yapılıyor. Temasımız Türki Cumhuriyetlerde organizasyona katılacak takımların tespiti. Ayrıca federasyona da bir öneri hazırlıyoruz. Türki Cumhuriyetlerdeki futbolcuların yabancı statüsünde olmamalarını sağlamak üzere teklif götüreceğiz. İnşallah kabul edilir. Her şeyimiz aynı. İki devlet bir millet lafı son derece doğru. Biz gittik, yaşadık ve gördük. Bunun gelişmesi için de Galatasaray Spor Kulübü olarak elimizden geleni yapacağız. 

“Mağazalarımızda Karabağ Futbol Kulübü’nün formalarını satmak üzere anlaştık. Galatasaray formalarını da onlar kendi mağazalarında satacak. Maksadımız iki kardeş ülkenin kardeşliğinin spora da yansıması. Sporun birleştirici özelliği burada da etkili olacaktır. Galatasaray Spor Kulübü bu noktada elinden geleni yapacaktır.”

“DEPREMİN ACILARI HALA YÜREĞİMİZDE”

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise, “Maalesef buruk bir Ramazan Ayı yaşıyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük depremin acıları hala yüreğimizde. Ramazan Ayı kutsal bir ay. Bu ay insanların rahmet, merhamet duygularının zirve yaptığı, yardımlaşmanın ön plana çıktığı bir ay. Bugün biz de burada GSYİAD Üyeleri, Galatasaray Spor Kulübü’nün Değerli Başkanı ve yöneticileri, camiamızla bir arada böyle güzel ve anlamlı gecede bir araya geliyoruz. GSYİAD’ın yıllardır yaptığı birleştirici, başkanımızın sevgi iklimine, birlik beraberlik vurgusuna hizmet eden bir organizasyonda bir aradayız.” diye konuştu.