25 Eylül 2011 Pazar 21:40

Dünyaca Ünlü NBA Yıldızı Kobe Bryant GSTV’ye Konuştu

Dünyaca Ünlü NBA Yıldızı Kobe Bryant GSTV’ye Konuştu

Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu Kobe Bryant, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Nike’ın davetlisi olarak İstanbul’a geldi. Bize ziyaretini anlatabilir mi?
Nike ile uluslararası bir tura çıktık. Çocuklara ve genç basketbolcu adaylarına burada basketbolu öğretmek için, basketbolu sevdirmek için tur düzenledik. İstanbul da bunun bir ayağı oldu. Daha önce İstanbul’a gelmemiştim ama açıkça söylemek gerekirse beklentimden çok daha güzel bir şehir buldum. İstanbul’da da Türkiye’de de basketbol sevgisi gözle görülür bir derecede yüksek derecede.

Dünya basketbolunun ve Dünya futbolunun iki önemli markası Avrupa’nın en modern stadında Nike’ın önderliğinde bir araya geldi. Oldukça renkli görüntüler yaşandı. Bu buluşma hakkında neler söylemek ister?
Burada bulunmaktan dolayı gerçekten çok onur duyuyorum. Beni kabul ettikleri için de çok onur duyuyorum. Bir kaç tane penaltı attım gördüğünüz gibi. Gerçi atamadım ama kalede de durdum. Onları da kurtaramadım ama gerçekten çok güzel dakikalardı benim için. Burada olduğum için ve beni kabul ettikleri için çok gururluyum.

Kendisine 24 numaralı Galatasaray forması armağan edildi. Artık Galatasaray yeni bir taraftar daha kazandı diyebilir miyiz?
Böyle söyleyebiliriz. Oyuncu olarak değil tabi ama taraftar olarak kesinlikle. Ben basketbol oynamaya devam edeceğim ama taraftar kazandı diyebiliriz.

Kariyerinde çok önemli başarılar olan bir isim. 5 tane şampiyonluk yüzüğü var fakat buna rağmen hala ilk günkü gibi aynı özveri ve başarıya açlıkla mücadele ediyor. Kendini nasıl motive ediyor?
Açıkçası basketbol oynamaktan çok keyif alıyorum, çok eğleniyorum. Basketbol oynamayı çok seviyorum. Eğer bir şey yapmak istiyorsanız onun sonuna kadar hakkını vermeniz gerekiyor. Bende bunu yapmaya çalışıyorum. Sonuna kadar elimden gelen her şeyi yapıyorum. Basketbolu sevdiğim içinde bu açıkçası iyi işliyor diyebiliriz.