19 Mayıs 2015 Salı 17:09

Ebru Köksal Avrupa Kulüpler Birliği Çalıştayı'nda

Ebru Köksal Avrupa Kulüpler Birliği Çalıştayı'nda

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ebru Köksal, Avrupa Kulüpler Birliği Kurumsal İlişkiler Çalışma Grubu'nun Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlediği Ulusal İyi Yönetişim Modelleri çalıştayında bir konuşma yaptı.

ECA Yürütme Konseyi üyesi ve Juventus Başkanı Andrea Agnelli'nin açılışı konuşmasını yaptığı İyi Yönetişim Çalıştayı'nda Ebru Köksal'ın yanı sıra Theodore Giannikos da bir konuşma yaptı. Avrupa Kulüpler Birliği'nin toplantısında, kulüplerin birleşerek oluşturdukları  bir şirket yoluyla kendi yayın haklarını ülke federasyonlarını devreye sokmadan pazarladıkları modeller üzerinde duruldu. Bu kapsamda Polonya'da uygulanan "Ekstrakalasa" örneği ve İskoçya modeli tartışıldı. Galatasaray adına toplantıya katılan Ebru Köksal, Türkiye'deki uygulamayı anlattı.

53 ülkeden 214 üyenin oluşturduğu Avrupa Kulüpler Birliği, Avrupa ölçeğinde futbol kulüplerini doğrudan temsil eden bir organ.  Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, 2010-12 yıllarında Karl Heinz Rummenigge ile birlikte ECA'nın Kurumsal İlişkiler eş başkanlık görevi de yapmıştı.