25 Eylül 2011 Pazar 16:04

Galatasaray Efsaneleri'ni Anıyor

Galatasaray Efsaneleri'ni Anıyor

Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü, taraftarı duygulandıracak yeni bir projeye imza atıyor. 2011 – 2012 sezonu boyunca devam edecek olan “Galatasaray efsanelerini anıyor Türk Telekom dünyaya duyuruyor'” projesi kapsamında Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazdıran isimler Türk Telekom Arena’da anılacak. Bu isimlerden ilki 2007 yılında kaybettiğimiz Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Jupp Derwall olacak.

Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü, taraftarı duygulandıracak yeni bir projeye imza atıyor. 2011-2012 sezonu boyunca sürecek olan “Galatasaray efsanelerini anıyor Türk Telekom dünyaya duyuruyor” projesi kapsamında Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazmış efsane isimler anılacak. 

Türk Telekom Arena’da düzenlenecek “Galatasaray efsanelerini anıyor Türk Telekom dünyaya duyuruyor” etkinlikleri kapsamında ilk anılacak isim ise Galatasaray’ın efsane teknik direktörü, 2007 yılında kaybettiğimiz Jupp Derwall olacak. 1986 – 1987 sezonunda Eskişehirspor’u Prekazi ve Muhammet’in golleriyle 2-1 yenerek 14 yıllık şampiyonluk hasretine son veren takımın teknik direktörü olarak Galatasaray tarihinde unutulmaz bir yeri olan Jupp Derwall, 23 yıl aradan sonra yine bir Eskişehir maçında anılacak.

26 Eylül 2011 tarihinde Türk Telekom Arena’da oynanacak olan Galatasaray – Eskişehirspor maçı öncesinde, binlerce taraftar eşliğinde, yalnızca Galatasaray’ın değil Türk futbolunun da kaderini değiştiren efsane teknik direktör anısına çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Maç günü radyolar üzerinden yapılacak duyuru ve yarışmalarla taraftarlara maç bileti hediye edilecek.  Stadyumdaki taraftarlara Derwall maskeleri armağan edilecek. Maç öncesi seremonisine futbolcularla birlikte katılan 22 çocuk, üzerinde “Efsaneler Asla Unutulmaz” yazan Derwall özel t-shirtleri ile yer alacak. Türk Telekom tarafından hazırlanan, maç saatine kadar dev ekranlarda gösterilecek video ile 23 yıl öncesine gidilerek, kazanılan şampiyonluklar Avrupa maçlarındaki zaferler bir kez daha hatırlanacak.