14 Haziran 2015 Pazar 11:22

Galatasaray Lisesi’nde Pilav Günü Yapıldı

Galatasaray Lisesi’nde Pilav Günü Yapıldı

İlkleriyle tarihte önemli bir yere sahip olan ve Galatasaray Lisesi mezunları için 13. sınıf olarak kabul edilen, Galatasaraylılar Derneği`nin her sene geleneksel olarak organize ettiği Galatasaray Lisesi'nin Geleneksel Pilav Günü bugün Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Bu sene 81'incisi gerçekleştirilen Geleneksel Pilav Günü, mezuniyetlerinin 50.yılını kutlayan eski mezunların ön bahçedeki Atatürk heykeline çelenk koyması ve saygı duruşu ile başladı. Tören Tevfik Fikret Salonu’nda devam etti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ve Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan'ın da katıldığı Geleneksel Pilav Günü'nde eski kuşak öğrencileri bir araya geldi.

Program daha sonra Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaray Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Köksal Bayraktar ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp'in ve 50. yıl mezunları adına Aydın Ataberk`in konuşması ile devam etti.

Geleneksel yaş kütüğüne ise çiviyi Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ile beraber Meral Mercan ve Fuat Diriker çaktı.

Daha sonra bahçede Galatasaray Lisesi'ne giren ilk kız öğrencilere plaketleri verildi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, ''81'inici pilavımızı yapıyoruz. Bugün ayrıca mezuniyetinin 50'inci yılını dolduran abilerimizin plaketini verdik. Bu senenin bir önemi de kız öğrencilerin Galatasaray Lisesi'ne girişinin 50'inci yılıdır. Hepsi üst üste geldi. Onlara da ödüllerini vereceğiz. Zaman tüneli gibi burada eski arkadaşlıkları anılar anımsanıyor. Her zamankinden ötürü bu seneki coşku biraz daha farklı dördüncü yıldızın getirdiği keyif de bu işin içinde herkes çok keyifli. Her şey bir arada ve çok keyifliyiz'' şeklinde konuştu.

Geleneksel Pilav Günü Galatasaray Lisesi’ndeki programla devam etti.