1 Haziran 2014 Pazar 13:41

Galatasaray Lisesi'nde Pilav Günü Yapıldı

Galatasaray Lisesi'nde Pilav Günü Yapıldı

İlkleriyle tarihte önemli bir yere sahip olan ve Galatasaray Lisesi mezunları için 13. sınıf olarak kabul edilen, Galatasaraylılar Derneği’nin her sene geleneksel olarak organize ettiği Galatasaray Lisesi'nin Geleneksel Pilav Günü bugün Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Bu sene 80'incisi  gerçekleştirilen Geleneksel Pilav Günü, mezuniyetlerinin 50.yılını kutlayan eski mezunların ön bahçedeki Atatürk heykeline çelenk koyması ve saygı duruşu ile başladı. Tören Tevfik Fikret Salonu’nda devam etti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İkinci Başkan Özkan Olcay,  Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ve Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan'ın da katıldığı Geleneksel Pilav Günü'nde eski kuşak öğrencileri bir araya geldi.

Program daha sonra Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaray Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Köksal Bayraktar ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp'in  konuşmalarıyla devam etti.

Geleneksel yaş kütüğüne ise çiviyi Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ile beraber Atıf Serdengeçti ve Fuat Diriker çaktı.

50'nci mezuniyet yıllarını kutlayan 1964 mezunları adına da konuşmasını 781 İbrahin Hızalan yaptı. Daha sonra 50'nci yılını dolduran Galatasaray Lisesi eski öğrencileri plaketlerini aldı.

Programın sonunda Avrupa Şampiyonu olan Galatasaray Odeabank ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı idarecilileri, teknik heyetleri ve oyuncularına teşekkür beratı verildi.