11 Mayıs 2016 Çarşamba 19:49

Mayıs Ayı Divan Toplantısı Yapıldı

Mayıs Ayı Divan Toplantısı Yapıldı

Galatasaray Spor Kulübü'nün Mayıs ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Galatasaray Adası'nda yapılan Mayıs Ayı Divan Kurulu Toplantısı’na Yönetim Kurulu adına Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, Başkan Yardımcıları Nasuhi Sezgin ve Eşref Alaçayır ile muhasip üye İsmail Sarıkaya katıldı.

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın kazandığı ULEB Avrupa Kupası'nın da sergilendiği toplantıda İsmail Sarıkaya, kulübün mali durumu ve borçları ile ilgili sunum yaptı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, toplantıda bazı üyelerin eleştirilerine yanıt vermek için söz aldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'ndaki açıklamaları şu şekilde:

"Candemir Berkman, basketbol şubemizin kazandığı Avrupa şampiyonluğu için kısık bir ifadeyle, 'onları da tebrik etmek lazım' dedi. Bu kupayı buraya getirme sebebim, Galatasaray'ın bir şubesinin Avrupa çapında şampiyon olması. Bu kupa, mütevazı bütçeyle, değerli hocası ve oyuncularının sarf ettiği emek sayesinde Galatasaraylılık duruşu ve Galatasaraylı olmanın verdiği hazla kazanıldı. Bu kupa, kısık sesle anılması gereken bir şey değil, Türkiye'ye gelmiş en büyük basketbol kupası.

 Sayın Cumhurbaşkanı, aldığımız kupadan memnun ifadeler kullandı. Salonun Galatasaray'ın büyüklüğüne yakışır şekilde 12 bin değil, 15 bin kişilik olması gerektiğini Sayın Gençlik ve Spor Bakanı'nın yanında söyledi. Herkesin bu konuya pozitif bakması gerektiğini düşünüyorum. Bütün proje hazırlıkları bitti. Önümüzdeki hafta Gençlik ve Spor Bakanlığının kaşesi vurulacak. Proje, Sarıyer Belediyesinin incelemesinden de geçti. Bu salon, sadece spor yapılan bir yer değil. Kot farkından dolayı açığa çıkan 20 bin metre karelik ticari alan var. Galatasaray'a kira getirisi yaklaşık 10 milyon dolar. Bir taşla iki kuş vurma amacındayım."