15 Ocak 2014 Çarşamba 17:00

Ocak Ayı Divan Toplantısı Yapıldı

Ocak Ayı Divan Toplantısı Yapıldı

Galatasaray Spor Kulübü’nün Ocak Ayı Olağan Divan Toplantısı, bugün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İkinci Başkan Özkan Olcay, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Doğan, Mehmet Cibara, Mehmet Emin İpekdokuyan, Mehmet Karlı, Necati Demirkol, Ebru Köksal ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan katıldı.

Toplantı başlamadan önce Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları, bu topraklar için yaşamlarını yitirmiş şehitlerimiz, kulübümüz kurucusu, bir numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları, geçen bir aylık süre içinde aramızdan ayrılan divan kurulu üyeleri ve tüm Galatasaraylılar için saygı duruşunda bulunuldu.

Toplantı Divan Başkanı İrfan Aktar tarafından geçen aya ait toplantı tutanaklarının takdimi, oya sunulması ve Divan Başkanlığı’na gelen evrakın okunması ile devam etti.
Daha sonra Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, futbol dışı şubelerle alakalı üyelere bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara'nın yaptığı sunum...

Güncel olaylar ve dilekler bölümünde ise Tamer Celasun, Mehmet Bilen, Oral Yılmaz, Ayhan Özmızrak, Cengiz Akatlı, Faruk Gürbüzer, Serhat Özalemdar,Taner Aşkın ve Kemal Onar söz aldılar.

Daha sonra Yönetim Kurulu adına Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Özkan Olcay kürsüye geldi. Olcay yapmış olduğu konuşmada: “Çok değerli konuşmacılar değişik konulara değinip sorular sordular. Bir hususa dikkatinizi çekmek istiyorum. Divan toplantılarında otalama 10 civarında konuşmacı söz alıyor. Bu toplantılarda ortalama 6 ila 7 değişik konuda soru sorulmaktadır. Her konuşmacı sorusuna özellikle cevap arıyor ve bunun üzerinde duruyor. Yönetim olarak hazırlık ve önemiyetine istinaden biz bu sorulara tek tek cevap veremiyoruz. Bu konuda sert eleştiriler alıyoruz. Bizlere tolerans göstermenizi rica ediyorum. Bugün sekiz konuşmacımız sorular sordu ve bunlara cevap vermek istiyorum.Soruların bir kısmı teknik özellikler itibariyle ve yapılan anlaşmalardan dolayı önemiyet arz ettiği için fazla detaya giremeyeceğimizi, yönetim kurulu toplantısından sonra değerlendirip, yazılı olarak cevap vereceğiz” dedi.

Televizyon yayını hakkında gelen soruyu Özkan Olcay, “GSTV'nin gözle görülen durumu bizi memnun ediyor ancak GSTV önemli borç altındadır. Bu konunun teknik detaylarını uygun şekilde yazılı metin halinde divana getirmeyi daha uygun buluyorum. Yapılmış anlaşmalardan dolayı açıklama yapmanın uygun olmayacağını düşünüyor, cevabı bir sonraki toplantıda yazılı olarak vereceğimizi belirtmek istiyorum” şeklinde cevapladı.

Özkan Olcay, Sayın Mehmet Bilen'in amatör branşlara verdiği destekten haberdar olduğunu belirterek, “Ne kadar destek verdiğini biliyorum. Haklı uyarılarını yönetim içinde ciddiye alacağımızı bildirmek istiyorum” dedi.

Sponsorluk anlaşmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Olcay, “Kulübümüzün en büyük gelir kaynaklarından olan sponsorluk anlaşmalarıdır. Sponsorluk anlaşması ticari bir anlaşma olduğu için sponsorları istediğimiz yere yönlendirmek kolay olmuyor. Sponsorlar kendilerini ön plana çıkaracak bölümlerde anlaşma yapmaktadırlar. Kulübümüz elinden geldiği kadar bütçedeki açığı kapatmaya çalışıyor. Sponsorlar tercihlerini bizden çok kendilerini karar vermektedir” diye konuştu.

Özkan Olcay, her amatör şubede bir profesyonel görevli bulunduğunu ifade ederek, bu şekilde branşlara daha yararlı olunacağı düşünüldüğünü söyledi. 

Özkan Olcay, voleybol şubesi ile ilgili olaraksa, “Her sporda olduğu gibi voleybolda da eski yıllardaki başarılarla bu günün sportif seviyesi arasında gelinen noktada imkanlar ve imkansızlıklar açısından eksiklikleri eskiye değil yeni duruma göre ayarlamamız gerekmektedir. Rakiplerimizle baş edebilecek sporcuları almak ve tercihleri yapmak durumundayız. Yapılan yanlışlar varsa bunları çözmek bizim görevimizdir. Ancak değişen şartları göz önünde bulundurmak gerekmektedir” dedi.

Özkan Olcay’ın diğer açıklamaları şu şekilde oldu: “İnsan kaynakları işe alım yönetmeliğimiz vardır. Gerekli bilgileri almak mümkündür. Galatasaray Spor Kulübü'nün Halkla İlişkiler departmanı da bulunmaktadır. İnternetten ya da kulüp içinden gerekli bilgiler alınabilir.”

Özkan Olcay, ayrıca “Derneklerle alakalı gündeme gelen konuyu hemen cevaplamak yerine yönetimimiz tarafından değerlendirip bir dahaki toplantıda sunmak üzere amblemin ve markasının nerede nasıl kullanılması gerektiği konusunda hazırlanmış bir cevap vermeyi daha uygun buluyorum" dedi.