3 Nisan 2016 Pazar 20:38

Yener İnce'den Açıklamalar

Yener İnce'den Açıklamalar

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yrd. Doç. Dr. Yener İnce, Eskişehirspor maçında sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyen oyuncularımızın sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki sabah antrenmanı esnasında Galatasaray Televizyonu’na konuşan İnce, oyuncuların tedavi süreçlerinin yolunda gittiğini anlatırken, “Sinan Gümüş’ün son durumu bizim beklediğimizden de iyi, düz koşulara ve hatta arttırmalı koşulara başladık. Verdiği reaksiyon güzel, iyi de çalışıyor, gayet iyi durumdayız. Sabri’nin de benzer bir şekilde, ciddi bir sakatlığı bulunuyordu. Onun da çalışmaları iyi gidiyor. Son dönemde son derece yüksek intensite koşularını yaptı. Az bir işimiz kaldı Sabri’de. Hem Sabri hem de Sinan şu an için epey iyi duruma geldi” diye konuştu.

Milli takım kamplarından sakat dönen oyuncular için de bilgiler paylaşan Yener İnce, “Hakan Balta, ayak bileğinden ciddi bir sorun yaşamıştı. Dış yan bağlarının önemli bir tanesinde ciddi gerilmesi vardı, neyse ki bir kopuk yoktu. Ayak bileği için özel bir tedavimiz var, onu uyguladık. Hızlı bir iyileşme gösterdi. Bugün koşulara başladı, inşallah bu hafta takımla birlikte çalışacak” ifadelerini kullanırken milli takımdan sakat dönen Jason Denayer’in bugün tempolu koşu programına girdiğini vurgulayarak Belçikalı oyuncunun Hakan Balta gibi hafta içinde takımla birlikte çalışmalara başlayacağını beklediklerini söyledi.

İnce, Hollanda Milli Takımı’nın Fransa ile oynadığı dostluk maçında oyuna devam edemeyen Wesley Sneijder için ilk günden itibaren tedavi programı hazırladıklarını anlatarak, “Kendisi için oluşturulan tedavi protokolü dâhilinde birtakım ilaçlar ve tedavi yöntemleri kullandık. İki gün boyunca ona vereceği cevabı bekledik. Ve oldukça müspet bir yanıt aldık. Bugün onunla da koşu programımıza başladık. Sahada orta düzeyde bir koşu gerçekleştirdi. Onda da beklentimiz, en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde dönmesi yönünde; ancak tam vakit vermek istemiyorum. Çünkü bu gibi durumlarda oyuncunun vereceği reaksiyonun ardından karar alabiliyoruz. Fizyoterapi ekibimiz, dakika dakika bir rapor doğrultusunda oyuncu reaksiyonlarını bizimle paylaşıyor. Ve biz de bir sonraki programını ona göre belirleyebiliyoruz” diye konuştu.

Yener İnce, Kaptan Selçuk İnan için ise henüz tedavi sürecinin başında olduklarının altını çizerek, “Milli takım dönüşü, son antrenmanda arka adalesinde bir ağrı hissetmişti. Kendisinde Münih sınıflandırması olarak adlandırdığımız sınıflandırmaya göre 3A, yani hafif bir kanamayla birlikte kas hasarı var. Onun da tedavisine hızlı bir şekilde başladık. Şu an için tedavi sürecinin erken dönemindeyiz. Tedavisi şu an planlanan doğrultuda devam ediyor. Ancak dediğim gibi, üçüncü günü ve oldukça erken. Yarın veya bir sonraki gün, Selçuk hakkında önümüzü daha net görme şansımız olabilir” dedi.

Kulüp doktorumuz Yener İnce, tüm oyuncuların hızlı bir şekilde iyileşme gösterdiğini ve kendilerinin de oyuncuların en kısa zamanda sağlık bir şekilde geri dönmeleri için çalıştıklarını sözlerine ekledi.