27 Aralık 2008 Cumartesi 18:09

Yeni Üyeler Beratlarını Aldı

Yeni Üyeler Beratlarını Aldı

Galatasaray Spor Kulübüne üye olmaya hak kazanan 521 kişi için Galatasaray Lisesi'nde bir tanıtım programı düzenlendi.
 
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşen tanıtım programına Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Divan, Sicil ve Disiplin Kurulu Başkanları ve kurul üyeleri ile camianın çok sayıda önemli ismi bulundu.
 
Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan Başkan Adnan Polat, Galatasaray Spor Kulübü'ne üye olmanın, Galatasaray ailesinin bir parçası olmanın önemine değindiği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Üyelikler konusunda Galatasaray Spor Kulübü çok hassas davrandı, tüzüğümüzün gereği olarak. Galatasaray'a aidatlarını düzenli olarak yatıran üyelerimizin sayısının yüzde üçü kadar yeni üye alabiliyoruz.

Yeni üyelerimiz için bu tanıtım programını gerçekleştirdik çünkü Galatasaray'a üye olan herkesin kulübümüzün doğduğu yeri, Galatasaray Lisesi'ni tanımasını istiyoruz. 1905 yılında bu lisede kurulan Galatasaray, küçük bir damlayken bugün artık bir nehir, bir derya deniz, bir dünya markası olmuştur."

Başkan Adnan Polat'ın ardından sırayla kürsüye Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurlu Başkanı Türker Arslan, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Sicil Kurulu Başkanı Celal Açar ve Disiplin Kurulu Başkanı Oğuz İmregün geldiler. Her konuşmacı kulübe yeni katılan üyelere kendi birimleri ve Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili çeşitli bilgiler sundu. Sicil Kurulu Başkanı Celal Açar ise, konuşması sırasında yeni katılan 521 üyenin alımında yoğun bir mesai harcayan Sicil Kurulu Üyelerini de sahneye çağırarak onlara teşekür etti. Açar konuşması sırasında ayrıca, Galatasaray Spor Kulübü'nün 10 bin yaşayan üyesi olduğunu ve bu üyelerin 2 bin kadarının kadın, 8 bin kadarının da erkek olduğunu belirtti. 

Konuşmalardan sonra yeni üyelere beratları camianın önde gelen isimleri tarafından verildi. Başkan Adnan Polat, Divan Başkanı İrfan Aktar, Türker Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yeni üyelere beratları takdim edilirken yeni üyelerin hayli heyecanlı ve mutlu oldukları gözlendi.
 
Yeni üyelerden Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye beratları Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat tarafından verildi.