31 Mart 2010 Çarşamba 15:22

Yönetim Kurulu Devir Teslim Töreni Yapıldı

Yönetim Kurulu Devir Teslim Töreni Yapıldı

27 Mart 2010 tarihinde yapılan Seçim Genel Kurul'u neticesinde Galatasaray Spor Kulübü'nün 34. Başkanı seçilenAdnan Polat ve 83. Yönetim Kurulu'nun görevi devir alma töreni bugün gerçekleştirildi.

Mecidiyeköy'deki kulüp merkezinde gerçekleştirilen mazbata törenine basın mensupları alınmazken; törende Denetleme, Sicil ve Disiplin Kurulu üyeleri de mazbatalarını aldı.

Törenin ardından eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile Denetleme, Sicil ve Disiplin Kurulu üyeleri medya mensuplarına poz verdi.

Tören, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın, kurul üyelerine yaptığı konuşma ile başladı. Aktar, Kulübün önemli bir seçim geçirdiğini belirterek, “Seçimde 5279 üyemiz oy kullandı. Bu Genel Kurulumuzun, Kulübümüze sahip çıktığını gösteriyor” dedi.

Dürüst ve şeffaf bir seçim geçirdikleri belirten İrfan Aktar, seçimi kazanan Adnan Polat ve  yönetimini tebrik etti.

Başkan Adnan Polat’ın teşekkür konuşmasında verdiği mesajın önemime dikkat çeken İrfan Aktar, Kurul üyelerine yönelik olarak, “Birlik beraberlik içinde bu işi en iyi şekilde yürütmelisiniz. Hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra İrfan Aktar, Başkan Adnan Polat’tan başlayarak tüm yönetim kurulu ve denetleme kurulu, disiplin ve sicil kurulu üyelerine mazbatalarını verdi.

Mazbataların alınmasının ardından Başkan Adnan Polat, üyelere yönelik olarak kısa bir konuşma yaptı.

Başkan Adnan Polat, Galatasaray’ın çok tarihi bir seçim süreci yaşadığını belirterek, “Galatasaray’a yakışır bir rekabet oldu. Galatasaray Genel Kurul Üyeleri bizleri önümüzdeki dönemde kulübümüzü yönetmekle görevlendirdi. Biz de kulübümüzün örf adet gelenekleri doğrultusunda faaliyetimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Bize rakip olan Sayın Adnan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ve diğer kurulu üyeleri adayları da kardeşlerimizdir” diyen Başkan Adnan Polat, “Biz bundan sonraki dönemde her Galatasaraylıyı kucaklamakla mükellefiz. Önümüzde çok yoğun bir dönem var. Galatasaray için tarihi bir süreç ve bitirmemiz gereken projelerimiz var. Bunan sonra ne yapacaksak Galatasaray’ın menfaatleri için yapacağız” dedi.

Genel Kurulu Divan Başkanlığı’nı yapan İrfan Aktar ve beraber çalıştığı tüm kurula teşekkür eden Başkan Adnan Polat, “Ayrıca bize oy veren yada vermeyen tüm Galatasaraylılara da kulübe sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Adnan Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca geçtiğimiz dönem yönetim kurulunda olup, yeni dönemde yönetim kurulunda olamayacak arkadaşlarımız da aramızda. Sayın Dr.Sinan Kılıç, Mümtaz Tahincioğlu, Adil Emecan ve Faruk Bil de buradalar. Bu arkadaşlarımızla ilgili olarak şunu ifade etmeliyim. Önümüzdeki hafta yapacağımız yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapacağız. Bu arkadaşlarımız da yine bizle beraber olacaklar ve Galatasaray’ın şirketlerinde görev alacaklar. İki arkadaşımızın görevi belli oldu. Dr.Sinan Kılıç Başkan Başdanışmanı olarak görev yapacak. Faruk Bil, Galatasaray Müzesi ile Hasnun Galip’te yapmayı düşündüğümüz Galatasaray Enstitüsü için bizlerle beraber olacak. Mümtaz Tahincioğlu ile Adil Emecan zaten şu an Galatasaray’ın gayrı menkulleri için yapmış oldukları çalışmalarına Yönetim kurulu nezdinde devam edecekler. Biz hepimiz Galatasaray’a gönül vermiş insanlarız. Ben bir kez daha hepinize başarılar diliyorum”.
 
Daha sonra basın mensuplarının da davet edilmesiyle Başkan Adnan Polat, Yönetim Kurulu Üyeleri ile diğer kurulu üyeleri medya mensuplarına toplu olarak poz verdi. 

Haberle ilgili videolar için tıklayınız.