7 Mart 2014 Cuma 19:18

Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan’dan Açıklama

Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan’dan Açıklama

Bugün bir gazetede yer alan ve Chelsea maçının biletlerinin dağıtımında şahsım ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir fikir ayrılığı olduğu izlenimi yaratmaya çalışan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü yüz yılı aşkın süredir uygulanan gelenekleri olan bir kurumdur. Galatasaray’da alınan kararlar bir veya birkaç Yönetim Kurulu üyesinin değil tüm Yönetim Kurulunun iradesini yansıtır.

Benzer şekilde, Galatasaray’da kararlar alınırken taraftarlar arasında ‘loca sahibi – loca sahibi olmayan’ gibi Galatasaray kültüründe hiçbir karşılığı olmayan kriterler esas alınmaz. Locası olsun, olmasın sarı-kırmızı aşkı gölünde taşıyan herkes Galatasaray’ın eşit haklara sahip taraftarıdır. Chelsea maçının bilet paylaşım kararı da bu ilkeler ışığında mümkün olan en adil şekilde yapılmaya çalışılmış ve tüm talep sahiplerine taleplerinin büyüklüğü ile orantılı olarak belli sayıda bilet tahsis edilmiştir. Chelsea’de Galatasaray’a verilen bilet sayısının Kulübümüze ulaşan talebin yaklaşık dörtte biri oranında olduğu düşünüldüğünde tüm taleplerin karşılanamamış olması doğaldır.

Son olarak bilinmelidir ki Galatasaray Spor Kulübü yönetimi bu tarz spekülatif haberlerle birbirlerine düşürülemeyecek kadar sıkı ilişkiler içinde olan, birbirlerini yakinen tanıyan ve güçlü güven bağları taşıyan şahıslardan oluşmaktadır. Bu haberler ile Galatasaray’ı destabilize edebileceklerini zannedenler, Galatasaray’ın içine nifak sokabileceklerini düşünenler yüz yıllık tarihimizin her aşamasında olduğu gibi yine umduklarını bulamayacaklardır. 
 
Galatasaray Spor Kulübü
Yönetim Kurulu Üyesi
Sedat Doğan