28 Temmuz 2004 Çarşamba 11:06

Turgay Kıran: 100. Yıl Çalışmaları

Turgay Kıran: 100. Yıl Çalışmaları


Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Turgay Kıran, bugün Galatasaray Sportif AŞ Binası’nda düzenlenen basın toplantısında kulübümüzün 100.yılında yapılacak olan organizasyonlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Turgay Kıran’ın açıklamalarının tam metnini yayınlıyoruz.

Bildiğiniz gibi, 5 Nisan 2004 tarihinde ilk toplantımızı yaklaşık 20, konusunda uzman arkadaşımızla yaptık. O tarihten bu yana 87 tane toplantıyı 124 kişiyle iki hafta öncesine kadar sürdürdük. Bu toplantılarda 9 branş elde ettik ve bu çerçevede yürüttük. Bu toplantılara konusunda uzman Galatasaraylılar dahil oldu. Hiçbir Galatasaraylı’yı dışarıda bırakmamak istedik ki, her Galatasaraylı kardeşimiz, arkadaşımız... “Galatasaraylı” derken de özellikle söylüyorum, taraftarı, yöneticisi, Genel Kurul üyesi, kulübe üye olmayanları dahi herkes bu toplantılarda varoldular ki, Galatasaray’ın 100. Yılı’nda önemli projeler üretelim. Bunların sonunda doksana yakın proje ürettik ve Yönetim Kurulu’na sunduk. Bu projeleri yavaş yavaş açıklayarak, yanılmıyorsam 15 gün içerisinde Yönetim Kurulu ve Başkanımız’dan alacağımız izin gereği, bir üst kurula bunları yönlendireceğiz. Özellikle sizlere 100. Yıl konusunda alt başlıkları vermek istiyorum. Bir kurulumuz, Misyon ve Sosyal Sorumluluk Branşı. Bu kurul, 100. Yılı’nda Galatasaray’ın kamuoyundaki imajını, farklılığını, mesajını ortaya koyacak bir misyon geliştirmek üzere varolmuştur. Bu proje, Galatasaray için önemlidir. Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu konuda size daha geniş bilgi vereceğiz. İkincisi, Tören Branşı adı altında kurduğumuz, 100. Yıl organizasyonları içerisinde tören faaliyetlerimizi organize etmek oluşmuştur. Üçüncüsü, Yurtiçi ve Yurtdışı Etkinlikler Branşı dediğimiz, 100. Yıl’da Galatasaray’ı hem sportif, hem kültürel, hem de sosyal açıdan yurtiçi ve yurtdışındaki etkinliklerini oluşturan bir projedir. Bunda, sportif açıdan ulusal ve uluslararası turnuvalar, her konuda, engelli sporcular, çocuklar, bayanlar için, her Galatasaraylı’ya uzanan bir projedir. Bunun içinde, yine dediğimiz gibi sosyal ve kültürel açıdan çeşitli konserler ve organizasyonlar var. Dördüncü branşımız, Müze Branşı’dır. Bu Galatasaray’ın 100. Yılı’nda, tarihine layık bir müze kurulması, bu müzenin tüm Galatasaraylılar ve halka açık olması için gerekli çalışmaları içeren bir projedir. Ürün Branşımız zaten 100. Yıl Logosu’yla, ki logo yarışmamıza geçen sefer Sayın Canaydın’ın da belirttiği gibi logonun seçimine 15.000 katılım var. Haftaiçinde de Başkanımız’la hangi logonun Galatasaray’ın 100. Yılı’nda kullanılacağı konusunda bir toplantı yapıp, karar vereceğiz. Stad-Tribün Branşı, Galatasaraylılar’ın, özellikle taraftarlarımızın istedikleri projelerini dile getireceğiz. Müzik Branşı’nda da çok değerli müzisyen arkadaşlarımız, başta Timur Selçuk Ağabeyimiz’in de bulunduğu, Dağhan Baydur’un da bulunduğu bu branşta, Galatasaray Senfonisi, 100. Yıl’da tüm Galatasaraylı bestecilerin oluşturduğu bir projemiz var. Bir de, Yayın ve Belgesel Branşımız var. Bu branşta da, Galatasaray’ın 100. Yıllık tarihini gündeme getirecek bir projemiz var.

Tüm bunlara ait yaklaşık seksen tane proje oluşturduğumuz bir 100. Yıl Etkinliğimiz var. Sanırım, 15 gün içerisinde çok kapsamlı olarak bunlara başlayacağız. Zaten bildiğiniz gibi bizim 100. Yılımız, Ekim 2005. Ancak biz Eylül 2004 tarihinden itibaren bu çalışmalarımıza, etkinliklerimize başlıyoruz.