1 Ekim 2012 Pazartesi 17:07

Sedat Doğan GSTV'ye Açıklamalarda Bulundu

Sedat Doğan GSTV'ye Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Braga karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Yönetin Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Braga karşılaşmasının Arena’da oynanacak ilk Şampiyonlar Ligi maçı olduğuna dikkat çekerek; “Biz geçen sene şampiyon olduktan şunları söyledik ve dedik ki bir stadın mabet olabilmesi için bazı olayların olması gerek en önemlisi de o statta şampiyonluk yaşamaktı. Biz eski stadımızdan buraya geçtikten sonra şampiyonluk yaşamamıştık. Geçen sene yaşadık ve artık burası da bir mabet oldu ama biraz yerel bir mabet oldu diyebiliriz. Bu sene yarın oynanacak maçla mabedimizde ilk Şampiyonlar Ligi maçımızı oynayacağız. Galatasaray esas ait olduğu yere tekrardan gidiyor.

O açıdan burayı yarın uluslararası bir mabet haline getireceğiz ve bunun bir daha ikincisi olmayacak. Biz burayı 50-60 sene daha kullanacaksak bu statta daha sonra ilk Şampiyonlar Ligi karşılaşması oynanmayacak. O yüzden yarınki maç tarihi açıdan çok önemli bir olaya sahne olacak. Bu maça tanıklık etmiş olanlar ileride çocuklarına bu maçı anlatacaklar. Bu açıdan çok önemli. Ben tabi ki yarın kazanacağımızı düşünüyorum. Yarın önemli olan, biz bu maçın unutulmaz anlarını ve unutulmazlığını taraftarımızla başka bir şekilde paylaşmak istiyoruz. Ölümsüzleştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Taraftara sürprizleri olduğunu da ifade eden Sedat Doğan; “Aslında iki tane sürprizimiz var ve kendilerinden destek bekliyoruz. Birincisi biz yarınki maça gelen taraftarımızdan bir şey rica ediyoruz. Yarın Braga maçının biletlerini atmasınlar fakat koleksiyon yapmak amacıyla bu bileti kendine saklamak isteyen taraftarlarımız olabilir onlara diyecek bir şeyimiz yok. Yarın bu biletleri atmak yerine biletini getiren herkese GS Store’dan ya bir anahtarlık ya da bir kalem hediye edeceğiz. Yarın bu biletlerini getirsinler belki biletin köşesi stada girerken yırtılmış olacak ama önemli değil. Bizim elimizde bilet kalmadı. Bunlar özel olarak basılan biletler. Bir kere basılıyor, taklit edilemiyor. Biz bu biletleri geri alarak saklamak istiyoruz. Hem biz bunları kendi müzemizde saklamak istiyoruz hem de yarın öbür gün bu maça gelememiş olan ama bu biletlerden edinmek isteyen koleksiyonerler için bu biletleri geri toplamak istiyoruz.

İkinci olarak bu maça gelen bütün taraftarlarımız yarın burada kendilerini resmetsinler, fotoğraflarını çeksinler. Biz de bu fotoğrafları bu maça özel olarak açtığımız internet adresimiz olan oradaydim@galatasaray.org’a göndersinler, biz daha sonra bu fotoğrafları sergileyeceğiz. Ayrıca dileyen taraftarımız kendi resminin de olduğu ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan birinin imzasıyla kendilerine verilecek “oradaydım sertifikası”na sahip olacaklar.  Geçen sene yaptığımız bir fotoğraf yarışması vardı. Oradan çok güzel fotoğraflar çıktı. Biz anılarımızı ölümsüzleştirelim. Taraftarımızı Galatasaray’la daha çok bütünleştirelim. Yarın tarihi bir gün. Bu tarihi günü de beraber paylaşmış olalım istiyoruz. Onun için taraftarımızı fotoğraflarını yollasın. Bileti olanlar biletini Store’a getirsin. Bizden de bir hediye olarak bir kalem ya da anahtarlık sahibi olsunlar” dedi.