11 Ekim 2019 Cuma 13:44

114. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri başladı

114. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri başladı

Kulübümüzün 114. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri, Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen’in Feriköy’de bulunan kabrinin ziyaretiyle başladı.

Ziyarete Başkanımız Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Başkanımız Eşref Hamamcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Divan Kurulu Üyeleri, Galatasaray Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı Başkanı Oral Yılmaz, Galatasaray Kürek Şubesi Menajeri Kamil Selçuk ve Galatasaray Camiası’nın önemli isimleri katıldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Kurucu Başkanımız Ali Sami Yen’in kabrine yaptığı ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

"Ne mutlu bana ki Başkan olarak sevgili kurucumuz, değerli insan, büyük Galatasaraylı Ali Sami Yen'i ikinci defa anma onuruna eriştim. Bu benim için yaşamımda olabilecek en mutlu olaylardan birisi. Bu vesileyle Kurucu Başkanımız Sevgili Ali Sami Yen'i, kurucu arkadaşlarını bir kez daha saygıyla, sevgiyle, minnetle ve rahmetle anıyorum. Kendisine ve kurucu üyelerimize, bizlere Galatasaray gibi bir değer, bir isim, bir marka verip onu dünya çapında bir isim, bir marka haline getirme mücadelesine katkıda bulunmamıza vesile oldukları için çok çok teşekkür ediyorum. Onlar bizlere bir bayrak, bir arma, bir sembol emanet etti. Bizim görevimiz bu sembolü onurla, gururla, dünyanın en tepesine doğru taşımak ve her zaman orada, sürgit bir biçimde kalmasını sağlamak. Bu yolda bizim bir karınca kadar, bir nebze katkımız olursa bundan yalnızca yönetim olarak onur ve gurur duyarız."

Başkanımız, Ekim ayında yapılan Olağan Divan Kurulu toplantısında yöneltilen eleştiriler ve seçim çağrısı yapılması sonrası konuşma yapmaması hakkında bir basın mensubu tarafından kendisine yöneltilen soruya şu yanıtı verdi:

"Divan Kurulu'nda yöneltilen eleştirilerle ilgili basına hafta içinde geniş açıklamalarda bulunacağım. Maalesef bazı kürsüler çok hadsiz, orantısız şekilde kullanılmaktadır. Ali Sami Yen'in mezarı başında, kendisine saygımdan ötürü bu tür polemikler içine girmek istemiyorum. Hafta içi basına gerekli bütün açıklamaları yapacağım."

Başkanımız ve beraberindeki isimler daha sonra Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrini ziyaret ederek siyah-beyazlı camianın efsane Başkanını andı:

"Sevgili Süleyman Seba'yı da bu vesileyle anma onuruna erişiyoruz. Çok değerli bir  rakibimizin çok değerli bir Başkanı; benim de şahsen tanıdığım, saygı duyduğum, beyefendi, sportmen bir kişilikti. Kendisine bu vesileyle bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, Beşiktaş camiasına ve Türk futboluna bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Mekanı cennet olsun."