1 Aralık 2020 Salı 16:46

18. Sarı Kırmızı Kareler ödül töreni düzenlendi

18. Sarı Kırmızı Kareler ödül töreni düzenlendi

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 18. kez düzenlenen 'Sarı Kırmızı Kareler' fotoğraf ve video yarışmasının ödül töreni, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda bulunan Özhan Canaydın Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ödül törenine Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu, Quick Sigorta İletişim ve Pazarlama Başkanı İsmail Kızılbay ve GSYİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Ödül töreni öncesinde kürsüye çıkan Başkanımız Mustafa Cengiz, "Öncelikle GSYİAD'a, GSYİAD'ın kuruluşundan bu yana bütün başkanlarına ve yönetim kurullarına GSYİAD'ın bugünlere getirdiği için teşekkür ederim. Üç yıla yaklaşan görev süremizde GSYİAD'ın başkanı, yönetim kurulu ve bütün üyelerinin bize verdiği destekten ötürü İbrahim beyin şahsında çok teşekkür ederim. İbrahim bey ve GSYİAD’ın desteği hiçbir zaman yönetimlere değil tümüyle Galatasaray'a oldu. Sıkıştığımız zaman olmadık işleri İbrahim beyden rica ettik. Şahsen sizlerle gurur duyuyorum. GSYİAD'ın ilk kuruluş günlerini, anlarını, kişilerini hatırlıyorum. Onları da buradan saygıyla anıyorum. Üç yıldır Quick Sigorta markasıyla İsmail Bey hep burada destek veriyor. Kendisine teşekkür ederim. Sahiplenme duygusu çok önemli bir duygudur. Aidiyetten farklıdır. Bir yere ait olduğunuzda hem o yerden güç alırsınız hem de oraya güç verirsiniz. Hiç kimsenin olmadığı bir yerde, o inandığınız kavramı, ruhu sahiplenmek çok farklı bir şey. Bu sahiplenme duygusu içerisinde sponsorlarımıza ve GSYİAD'a tekrar teşekkür ederim. Yıllardır emekçi basın mensuplarıma üzülürüm. Biz daha korumalı ortamlarda maçı izlerken, onlar devamlı sahada... Onların verdiği emeğe her zaman teşekkür ederim. Bu fotoğrafları çeken emekçi kardeşlerime teşekkür ederim. O emekçi kardeşlerimizin verdiği mücadeleyi yıllardır izliyoruz. Hepsine tek tek teşekkür ediyoruz. Elenenler hiçbir zaman elendik demesin. Her zaman kalbimizdeler." diye konuştu.

Açılış konuşmasını yapan GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“GSYİAD’ın 18 yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf ve Video Yarışması en önemli etkinliklerimizden bir tanesi. Maalesef pandemi döneminde hayatın her alanında olduğu gibi bu yarışmamız da etkilendi. Geçmiş dönemde çok daha fazla fotoğraf, çok daha fazla yarışmacıyla düzenlendiğimiz bu yarışmamızda bu yıl 56 tane fotoğraf arasından jürimiz 12 tanesini büyük zorluklarla seçti. Yarışmada derece alan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Önümüzdeki yıl tekrar bir arada olarak bu güzel yarışmayı devam ettirmeyi arzu ettiğimizi belirtmek istiyorum. Bu yıl ayrıca aramızda ayrılan Türk basınının, spor muhabirliğinin önemli isimlerinden sevgili Hüseyin Kırcalı ağabeyimizi saygı ve rahmetle anmak istiyorum. İnşallah onun yeri basınımızda doldurulur. Bu önemli basın görevi sizler ve sizlerden sonra gelecek arkadaşlarla dünya çapında başarılarla devam eder. Bu yarışmada bizi yıllardır yalnız bırakmayan sponsorumuz Quick Sigorta’ya da teşekkür etmek istiyorum.”

19 foto muhabirinin 56 fotoğraf, 5 video katılımıyla gerçekleştirilen 18. Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf ve Video yarışmasında fotoğraf kategorisinde birincilik ödülü Milli Gazete’den Uğur Şenpire’ye verilirken, Sözcü Gazetesi’nden Hüseyin Çağlar ikinci oldu. Fanatik Gazetesi’nden Murat Akbaş ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Uğur Şenpire (Milli Gazete), Serhat Çağdaş (AA), Salih Zeki Fazlıoğlu (AA), Önder Gülen (Galatasaray), Mustafa Nacar (Sabah), Mahmut Burak Bürkük (Depo Photos), Fatma Erdoğan (Galatasaray), Ali Kemertaş (Galatasaray), Adem Kabayel (Hürriyet) yarışmada mansiyon ödülüne layık görüldü.

“Sarı Kırmızı Kareler” yarışmasının video kategorisinde birinciliği Galatasaray Televizyonu’ndan Erkan Gökçe alırken, Galatasaray Televizyonu’ndan Ozan Moroğlu ikinci, Galatasaray Televizyonu’ndan Ali Zenler ise üçüncü oldu.