9 Nisan 2017 Pazar 14:42

1905 AGS’den hatıra ormanı

1905 AGS’den hatıra ormanı

1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği tarafından Ankara’da bulunan hatıra ormanının açılışı gerçekleştirildi.

Ankara-Eskişehir yolu üzerinde 4.5 hektar alan üzerinde bulunan ormanın açılışı ve fidan dikme organizasyonuna Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, 1905 AGS Yönetim Kurulu Üyeleri,  dernek üyeleri ve davetliler katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Galatasaray sadece bir spor kulübü değil, Galatasaray Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Ankara’da değerli kardeşim çok büyük çalışmalar yapıyor. Kulübe katkı sağlama dışında bir sivil toplum kuruluşu olarak en büyük görevi olan doğaya katkı vermek için yaptığı organizasyondan ötürü huzurunuzda kendisine teşekkür ederim.  Galatasaray bir dünya markası olarak gelişmekte ve büyümektedir’’ dedi.

1905 AGS Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru ise, “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Artık bizlerin bir fidanı, bir ağacı olacak. Dernek olarak 160 üyemiz var ve her geçen gün Ankara’da varlık gösteren, yapmış olduklarıyla anılan bir dernek olma içindeyiz. Katkılarından ötürü Orman ve Su İşerler Bakanlığı’na çok teşekkür ederim. Bu arsa üzerine 1000’in üzerinde fidan dikme şansımız olacak. Burası sizler sayesinde yeşil bir alan olacak. Bu yoldan geçen her üyemizin burası bizim diyebileceği bir alanımız var. Herkese katılımınız için çok teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra kürsüye gelen Fuat Diriker ise, ‘’Ben 99 yaşındayım ve her toplantıya iştirak ediyorum. Galatasaray  Divan Kurulu’nun en kıdemli, kulübün en yaşlı üyesiyim. Dolayısıyla bu derneğin de en kıdemli üyesiyim. Baştan beri Galatasaray için çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Sizleri sevgi ile kucaklıyorum. Böyle bir ormanı ortaya çıkardığınız için çok teşekkür ederim. Galatasaray’ı yüceltiyorsunuz’’ şeklinde konuştu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ise, ‘’Camianın çok değerli başkanı, sivil toplum örgütlerinin değerli başkanları, değerli katılımcılar hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Galatasaraylı olmak böyle bir şey. Fuat bey, bu yaşta çok dinamik tüm etkinliklere katılıyor. Spor ve kulüp işi kalpten gönülle yapılan bir şey. Gönül vermezsen başarılı olmak çok zor. Bu güzide topluluk her fırsatta bir araya gelip güçlerini birleştiriyor. Ben 1905 AGS’ye başarılar diliyorum. Dernek her gün güçleniyor. Bu dünya, bizlere ve gelecek nesillere emanet. Bu güne kadar çok hor kullandık. 1905 AGS’nin düzenlediği, dünyayı kurtarma adına bir katkı sağlayacak bu faaliyetten, bu yeşil alanı insanlığa kazandırdığından ötürü teşekkür ederim’’ dedi.

Organizasyon konuşmaların ardından, kurdele kesimi, fidan dikimi ve birlikte yenen pilavla beraber sona erdi.

 

Fotoğraflar: Salim Tolan