12 Nisan 2021 Pazartesi 20:50

1905 GSYİAD’dan Başkanımız Mustafa Cengiz’e 20. Yıl Plaketi

1905 GSYİAD’dan Başkanımız Mustafa Cengiz’e 20. Yıl Plaketi

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 GSYİAD), Başkanımız Mustafa Cengiz’i Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda ziyaret etti. 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette, derneğin kuruluşunun 20. yılı anısına başkanımıza plaket takdim edildi.

Başkanımız Mustafa Cengiz, GSYİAD’ın kulübümüze verdiği destekten ötürü teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

“1905 GSYİAD’ın kurulduğu günü dün gibi hatırlıyorum. İbrahim Hatipoğlu Bey 20 yıl deyince şaşırdım. Yaşlandığımı anlamadım. Galatasaray oldukça yaş olmaz. Bunu dedikten sonra adaylar moralini bozmasın, sıkı sıkı çalışmaya devam etsinler. GSYİAD, çok farklı. GSYİAD’ın arma için yaptığı katkılar unutulur gibi değil. Benim dönemimde de benden önce de bu katkıyı yaptılar. Eski başkanlar dâhil, bugünkü mevcut ve yönetim müthiş çaba gösteriyor. Özellikle taraftarların açtığı ve bizim de destek verdiğimiz yardım kampanyasına müthiş nakdi yardımda bulundular. Ben hem yüreklerine hem bu bağlanışa çok teşekkür ediyorum. Bu, beni verdiğim mücadelede ayakta tutuyor. Eleştiriler doğru ve ciddi olunca hepsini dikkate alıyorum; fakat bu tip sosyal olaylarda sizin siyasi, ticari ajandanız yoksa tek beklentiniz doğru anlaşılmaktır. Söylenmese de o sessiz çoğunluğun size olan desteğidir. İlla ki dile gelmesi gerekmez. Eleştiri yaparken lütfen dozunu doğru tutalım. Siz bir ilaç kullanırken ne kadar doğru ilaç kullansanız da dozunu ayarlayamazsanız, o iyileştirici doz sizi öldürür. Geldiğimiz günden beri bize hiçbir şey beklemeden destek olan İbrahim Bey’e, GSYİAD’ın eski başkanlarına, mevcut ve önceki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Kendileriyle beraber olmaktan çok mutluyum. Hiç karşılık beklemeden sadece bir renk aşkı ve gönül sevdası için buradalar. İnsan böyle Mecnunlara deli oluyor. 

1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise, Galatasaray’a hizmet etmenin büyük gurur kaynağı olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle bize zaman ayırıp böyle keyifli bir sohbete imkân verdiği için başkanımıza teşekkür ediyorum. GSYİAD, 2001 yılında Galatasaray’a hizmet etmek amacıyla kurulmuş bir dernek. Ben bu derneğin 6. başkanıyım ve 6. yönetim kurulu olarak derneğimizin 20. yılını kutluyoruz. Bu bir övünç kaynağı. 20 yıl söylemesi dile kolay ama kurumların sürdürülebilmesi açısından önemli. 20 sene var olabilmek, bir bayrak yarışını devam ettirebilmek. Galatasaray’a hizmet aşkıyla bu bayrağı bir metre de olsa ileriye taşıyabilmek büyük gurur kaynağı. Başkanımıza bizim için söylediği güzel sözler için teşekkür ederim. Bu bize aslında daha çok hizmet etmek, bayrağı biraz daha ileriye taşıyabilmek için aşk ve güç veriyor, önderlik ediyor. Onun şahsında son üç yıldır birlikte çalışıyoruz. Bize çok güzel fırsatlar verdi. Futbol deyimiyle çok güzel paslar attı. Biz de gücümüzün yettiği ölçüde buna karşılık vermeye çalıştık. Bu yarış bundan sonra da devam edecek. Galatasaray ebediyen var olacak büyük bir camia. Biz de rahmetli Gündüz Kılıç’ın söylediği gibi bir halatı hep birlikte çekebilmek için buradayız. Hep birlikte sevinip hep birlikte üzülebilmek adına burada bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu halatın ucundan tutan herkese büyük saygı ve hürmetle teşekkür ediyoruz. Gücümüz yettiğince bu halatın bir köşesinden tutmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.