5 Temmuz 2022 Salı 15:54

1905 GSYİAD'tan Kerem Aktürkoğlu’na Yılın Sporcusu Ödülü

1905 GSYİAD'tan Kerem Aktürkoğlu’na Yılın Sporcusu Ödülü

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (GSYİAD) gelenekselleşen “Galatasaray’da Yılın Sporcusu” ödül töreni, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'ndaki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Galatasaray'da yılın sporcusu ödülüne başarılı futbolcumuz Kerem Aktürkoğlu layık görüldü.

Ödül törenine, Başkanımız Dursun Özbek, İkinci Başkanımız Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Sarıkaya, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve GSYİAD üyeleri katıldı.

“KEREM PERFORMANSIYLA TAKIMIMIZIN PARLAYAN YILDIZI OLDU”

Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu şunları söyledi:

“Sayın Başkanım, Sayın Yönetim Kurulu Üyeleri, değerli Galatasaraylılar, GSYİAD üyeleri ve basın mensupları hepinizi GSYİAD’ın yılın sporcusu ödül törenine hoş geldiniz diyerek derneğim adıma sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Derneğimizin önemli faaliyetlerinden biri olan yılın sporcusu ödülüne aralıksız olarak son 15 yıldır gerçekleştiriyoruz. Pandemi nedeniyle zorluklarla geçen 2 yılın ardından bir arada bu ödülü tekrar verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da ödülümüzü Türk futbolcusu kardeşimiz kazandı. Kerem Aktürkoğlu kardeşimiz geçen yıl gösterdiği performansla bizim derneğimizin üyeleri arasında yapılan yarışmada açık ara en çok oyu alarak birinci seçildi. Kendisini kutluyoruz. Böyle bir ödüle layık olduğu için değil, Türk futboluna bu kadar güzel şeyler vadettiği için kendisini kutluyoruz. Kerem kardeşimizin buraya geliş hikayesini hepimiz biliyoruz. Erzincan’daki başarılarından sonra Galatasaray’daki ilk yılında zaten hepimizi heyecanlandırmıştı. Sevgili Fatih Terim hocamızın da önderliğinde son derece iyi bir performansla takımımızın parlayan yıldızı oldu. Umarım buraya gelirken yeteneğiyle geldi, burada karakteriyle uzun yıllar hizmet edecek. Kulübümüze Avrupa’da nice başarılar kazandıracak. Kendisini tekrar tebrik ediyorum. Bizimle birlikte olduğu için de çok teşekkür ediyorum.”

“KEREM’İN GALATASARAY’IN BAŞARISI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAĞINDAN EMİNİM”

Kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştiren Başkanımız Dursun Özbek ise şu ifadeleri kullandı:

“GSYİAD’ın sevgili Başkanı İbrahim kardeşim, değerli yönetim kurulu üyeleri, değerli Hazirun ve basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Hepinize saygılarımı sunuyorum. GSYİAD, her dönem Galatasaray yönetimine, Galatasaray’ı yöneten kişilere kim olduğuna bakmaksızın, ayrım yapmaksızın her dönemde destek olmuş bir kurum. Son derece faydalı, son derece üretken, son derece kulübüne destek vermeye çalışan insanların bir araya geldiği dernek. GSYİAD’ın faaliyetleri saymakla bitmez. Kulübüne destek olmaktan tutun, bugünkü organizasyonlarla sosyal manada Galatasaray’da emek veren futbolcu kardeşlerimizin arasından seçerek her sene bu ödül yarışmasını yapan bir kurum. Galatasaray’a verdikleri bu emeklerden dolayı Sayın Başkana ve onun nezdinde tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de sevgili kardeşim Kerem’e. Kerem, transfer olduğu günden beri Galatasaray’da duruşuyla, Galatasaray’a verdiği katkısıyla, saha içerisindeki hepimizi heyecanlandıran hareketleriyle ona teşekkür ediyorum. Kerem’in bundan sonraki dönemde de Galatasaray’a yine büyük katkılar vereceğine, Galatasaray’ın başarısı için elinden geleni yapacağından eminim. İnşallah yolu açık olsun. Bahtı da açık olsun. Sadece Galatasaray’a değil, Türk futboluna ve günü geldiği zaman da yurt dışında Türkiye’yi temsil edeceğinden hiçbir kuşkum yok. Kendisine bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum. Ödülü için de tebrik ediyorum.”

“GALATASARAY ARMASINI EN İYİ ŞEKİLDE TAŞIYACAĞIM”

GSYİAD tarafından yılın sporcusu ödülüne layık görülen Kerem Aktürkoğlu da şunları söyledi:

“Öncelikle herkese teşekkür ederim burada benim bu ödülü almamda bana destek olduğunuz için. Saygıdeğer Başkanıma sizin nezdinizde hayırlı olsun diyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte hem bizler hem de siz değerli Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Galatasaray’ın başarısı için, hak ettiği yerlere getirebilmek için elimizden gelenleri yapacağız. GSYİAD üyelerimize teşekkür ederim bu ödülü almamda bana destek oldular. Aslında heyecanlıyım. Biz futbolcular statlarda binlerce kişinin önünde oynadığımız zaman çok heyecanlanmıyoruz ama böyle ödüller aldığımızda fazla heyecanlanıyoruz. Çok mutluyum ilk Galatasaray’a geldiğim günlerde benim hayallerim vardı. Her zaman bu hayallerimin peşinde koşacağım için kendime şartlar koşmuştum. Onları adım adım gerçekleştiriyorum. Tabii ki hayallerim var. O hayallerimi gerçekleştirmek için de hiçbir zaman durmayacağım. Öncelikle Galatasarayımızın başarısı için. Galatasaray armasını en iyi şekilde taşıyacağım. Ondan sonraki süreçte hayat bize ne getirir bilmiyorum, futbolum için her şeyi yapacağım. Bu ödülü bana layık gördüğünüz için tekrar teşekkür ederim.”

Kerem Aktürkoğlu, ödül töreninin ardından Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan Gün Ortası programının canlı yayın konuğu oldu.