12 Eylül 2021 Pazar 16:14

35. Başkanımız Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

35. Başkanımız Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

Galatasaray Spor Kulübü 35. Başkanı Duygun Yarsuvat, son yolculuğuna uğurlandı. Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen törenin ardından Levent Afet Yolal Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Cenaze töreninde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Polat Bengiserp, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcıları Rezan Epözdemir ve Bikem Kanık, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü, Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Spor Kulübü Üyeleri ve Divan üyelerimiz, sporcularımız, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile spor ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri yer aldı. 

Duygun Yarsuvat’ın naaşı, Levent Afet Yolal Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan namazın ardından defnedilmek üzere Yalova’ya götürüldü.  

Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen anma töreninde kürsüye çıkan Başkan Burak Elmas, “Bugün hepimiz için çok üzücü bir gün. Hepimiz için çok büyük bir değeri olan, sıkıştığımızda ona gittiğimiz, fikirlerini aldığımız, bu fikirlerin sonunda ne zaman olursa olsun elini taşın altına koymaktan imtina etmemiş Duygun Başkanımızı, Duygun ağabeyimizi, hocamızı ebediyet yolculuğuna çıkarıyoruz. Duygun Ağabey, yeri çok zor doldurulacak, Galatasaray’ın her kurumunda büyük hizmetler vermiş, başımız sıkıştığında çözüm için gittiğimiz çok önemli bir kişilikti. Onun boşluğunu doldurmak mümkün olmayacak. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum. İnşallah Duygun ağabeyin bize bıraktığı Galatasaray’ın izinden yürümeye camia olarak hep birlikte devam edeceğiz.” diye konuştu.

Merhum başkanımızın kızı Elif Yarsuvat, “Biz üç kardeş olarak biliniyoruz. Aslında bizim dördüncü bir kardeşimiz daha var. Dördüncü kardeşimiz de Galatasaray’dır. 11 yaşında hazırlık sınıfında başladığı ve sabah kadar ağladığını söylediği günden, şu toplandığımız güne kadar hep babamın yanında olan 73 senelik ailesi, bizim dördüncü kardeşimiz Galatasaray’dır. Babam da Galatasaray’ı bambaşka bir sadakatle ve sevgiyle severdi. Hatta kimi zaman biz, dördüncü kardeşimizi bizden daha çok sevdiğini bile düşündük. Ne güzel ki böyle bir günde biz üçümüz yalnız değiliz. Siz de bizimle birlikte babamı anıyorsunuz. Çünkü giden sadece beden, önemli olan her şey yaşamaya devam ediyor. Teşekkür ederim.” konuşmasını yaptı.

Merhum başkanımızın oğlu Ömür Yarsuvat, “Benim hayattaki en eski arkadaşım. Daha uzun süre kimseyi tanımadım. Yaklaşık 60 sene önce onu tanıdım. Şu anda en eski dostumu uğurluyorum. Babam lisedeyken yıllarca beni arabayla okula taşıdı. Yarım saat fazla uyuyayım diye. Her Sabha arabaya binerdik, beni buraya getirir, geri döner, sonra giyinip üniversiteye giderdi. Bu sabah babamı okula ben getirdim. Zil çaldı. Haydi Duygun Yarsuvat, okul başlıyor. Akşama bir yerlerde görüşürüz.” şeklinde konuştu.

Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, “Harika bir Galatasaraylıydı. Galatasaray’ın tüm kurumlarında hizmet etti. Galatasaray’da görev gerektiğinde yaşa ve duruma bakılmadan görev alınması gerektiğinin en büyük örneklerinden oldu. Ben dernek başkanlığı yolculuğuna başlarken tüm eski başkanlarımızı ziyaret etmiştim. Bu ziyaretlerin içerisinde Duygun ağabeyimiz de vardı. Çok kıymetliydi. Biz kendisini örnek almaya devam edeceğiz. Onun ve değerli büyüklerimiz gibi Galatasaray’a hizmet etmeye, Galatasaray camiamızı birlikte, bütün şekilde tutmaya sizin huzurlarınızda söz veriyorum. Camiamızın, değerli ailesinin, büyük ailemizin başı tekrar sağ olsun. “ dedi.

Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu ise, “Duygun ağabey, Duygun hocam Galatasaray’ın her aşamasında her kurumuna dokunmuş bir insan. Kulübünden cemiyetine, lisesinden üniversitesine her yerde emeği olan, ilkokulda girdiği bu camiaya girip bir an olsun ayrılmadan hizmet etmiş bir insan. Şu anda buradaysam en büyük etki ağabeyimindir. Çok özleyeceğiz. Hepimize sabırlar diliyorum.” diye konuştu.