29 Temmuz 2021 Perşembe 15:09

Ali Sami Yen kabri başında anıldı

Ali Sami Yen kabri başında anıldı

Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen, vefatının 70. yıl dönümünde Feriköy’deki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Kurucumuz Ali Sami Yen, kabri başında dualarla anıldıktan sonra Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrine de ziyarette bulunuldu ve merhum başkan Seba'nın kabri başında dualar edildi.

Anma töreninde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan ve Galatasaray Spor Kulübü üyeleri hazır bulundu.  

Ali Sami Yen’i anma töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, “Rahmetli kurucumuz, bize arkadaşlarıyla birlikte bu kulübü emanet eden Ali Sami Yen Bey’in ölüm yıl dönümünde tekrar mezarı başında kendisini dualarla andık. Kendisine bize bu değerli emaneti bıraktığı için müteşekkiriz. Kendisini vizyonundan, bize göstermiş olduğu değerlerden sapmadan Galatasaray’ı terkrar kuruluş amacı olan yabancı takımları yenme mertebesine getirmeyi, bundan sonra birçok başarıya imza atmak istiyoruz. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.