29 Aralık 2018 Cumartesi 12:52

Ankara Galatasaraylılar Birliği’nin 81. yılı Kızılay’daki Galatasaraylılar Evi’nde kutlandı

Ankara Galatasaraylılar Birliği’nin 81. yılı Kızılay’daki Galatasaraylılar Evi’nde kutlandı

Kutlamaya Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Metin Karakaya, Özgür Savaş Özüdoğru, 1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği Başkanı Özgür Bayraktar ile birlik üyeleri ve camianın önde gelen isimleri katıldı. Kulübümüzün en yaşlı üyesi 101 yaşındaki Divan Kurulu üyemiz Ali Fuat Diriker de bu özel geceyi onurlandırdı.

Kutlamada ilk olarak Galatasaraylılar Birliğine üye olarak 50. ve 30. yıllarını dolduran üyelere Başkan Mehmet Dülger tarafından plaketleri takdim edildi. 

Bu özel gecede 101. yaşını dolduran kulübümüzün en yaşlı üyesi Ali Fuat Diriker ve Başkan Mustafa Cengiz’in doğum günleri kutlandı. Yapılan doğum günü kutlamasının ardından Ali Fuat Diriker ve Başkanımız Mustafa Cengiz konuşma yaptı.

Başkanımız Mustafa Cengiz yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Başkanımız Mustafa Cengiz, Ulu Önderimiz Atamıza 38. Yönetim olarak manevi huzurunda ziyaret edip en derin saygı ve teşekkürlerimizi ilettiklerini belirterek başladığı konuşmasında, “Sizler hem derin bir kültürün, çok köklü bir eğitimin temsili olarak buradasınız hem de hepiniz Galatasaray taraftarısınız” dedi. 

Başkan Mustafa Cengiz, “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen bizim resmi beyanımız ve KAP resmi bildirimimiz dışında hiçbir şeye itibar etmeyiniz. Özellikle son 2-3 aydır, biz dar olanaklar içerisinde şampiyon olduktan ve spor kulübü olarak amatör branşlarda çok dar olanaklarla ciddi bir sıçrama yaptıktan sonra bize karşı ciddi bir saldırı var” sözleriyle konuşmasına devam etti.

Her zaman Fair play içerisinde dürüstçe bir mücadeleden yana olduklarını ifade eden Başkan Mustafa Cengiz, “Tevfik Fikret’in Galatasaray Lisesi’ni oluşturan mentalitenin, fikri hür vicdanı hür temsilcileriyiz. Biz lise temelinde şekillenen Galatasaray camiası olarak bunu yüreklerimizde hissediyoruz. İnşallah sürçülisanlar hariç hata yapmayız” dedi. 

Düzenlenen kutlama canlı müzik eşliğinde yenen yemek ile sona erdi.