30 Temmuz 2021 Cuma 21:01

Başkan Burak Elmas’tan Metro İstanbul’a ziyaret

Başkan Burak Elmas’tan Metro İstanbul’a ziyaret

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Metro İstanbul’u ziyaret ederek Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy ile bir araya geldi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Yönetim Kurulu Üyeleri Ozan Şener ve Selim Sefada, yeni başlayacak futbol sezonu öncesinde, Metro İstanbul Seyrantepe Yerleşkesi’ne ziyarette bulundular. Başkan Burak Elmas ile Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlayan Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Orhun, stadın ulaşımıyla ilgili yapılan iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

“BU İŞ BİRLİĞİNİN SONUÇLARI TARAFTARIMIZA OLUMLU YANSIYACAKTIR”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas yapılan çalışmaları memnuniyetle karşıladıklarını belirterek Metro İstanbul yönetimine teşekkürlerini iletti. Başkan Burak Elmas, “Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni yönetimi olarak taraftarlarımızın stadımızda keyifli bir maç günü deneyimi yaşamasını çok önemsiyoruz. Hızlı ve konforlu ulaşım, maç keyfinin vazgeçilmez bir parçası. Yeni sezon öncesi Metro İstanbul ile bir araya gelmek bizim için öncelikli bir konuydu. Metro İstanbul Yöneticileri ile verimli bir toplantı yaptık ve sürecek bir iş birliği mekanizması kurduk. Bu iş birliğinin sonuçları taraftarlarımıza olumlu yansıyacaktır” diye konuştu. 

Galatasaray Spor Kulübü yöneticilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Metro İstanbul Genel Müdür Özgür Soy, “Stadyuma gelen seyircilerin en önemli ulaşım alternatifi metro. Ancak Seyrantepe İstasyonu tasarlanırken sadece depo sahası olarak planlanıp sonradan istasyona dönüştürülmüş bir tesisimiz olduğu için bazı kısıtlara sahip. Maç günleri stada ulaşımı hızlandırmak ve yolcuların konforunu artırmak için Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda yaptığımız çalışmalar sonucu maç çıkışında tüm seyircileri 54 dakika içerisinde metrolara bindirerek stadın tahliyesini tamamlayabiliyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında, taşıma kapasitemizi yüzde 33 artırarak bu süreyi 40 dakikaya indireceğiz. Bu düzenlemeler sonucunda Sanayi Mahallesi İstasyonu’nda aktarma ihtiyacı da ortadan kalkacaktır. Sayın Başkan Burak Elmas ve değerli kulüp yöneticileri ile birlikte Seyrantepe tesislerimizde incelemelerde bulunarak ulaşım konusunu tüm boyutlarıyla ele aldık ve maç günü konforunu ve keyfini artıracak önlemlerle ilgili verimli bir işbirliği başlattık” dedi.

Metro İstanbul İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Orhun, maç sonrası yolcuların konforlu bir şekilde tahliye edilmesi için yaptıkları çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.