28 Kasım 2022 Pazartesi 16:15

Başkan Dursun Aydın Özbek ile Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara bir araya geldi

Başkan Dursun Aydın Özbek ile Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara bir araya geldi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara ile bir araya geldi.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımızın, Nilüfer Belediye ile oynadığı maç öncesi Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleşen buluşmada Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, Konsolos Polis Ataşesi Yusuke Motoyama, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Güvenlik Müdürü Cihan Gürses, Daikin Genel Müdürleri Noritaka Ozaki, Hiroyuki Tamura, Genel Müdür Yardımcıları Tuncel Gülsaran, Vedat Yazar ve Yönetici Asistanı Junko Hayashi yer aldı.

Görüşmenin ardından Başkan Dursun Aydın Özbek, Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara ve Daikin Genel Müdürü Hiroyuki Tamura, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Japonya ile benim ilişkilerim çok eskiye dayanıyor. 1983 senesinde o zaman ismi Nippondenso’ydu. Bugün isimlerini Denso olarak değiştirdiler. Onların Türkiye distribütörüydüm. Yaklaşık 40 seneyi aşkın süredir onlarla çalışıyorum. Gerçekten çalışılması gereken bir ülke ve Türkiye’ye de son derece katkıları oldu. Burada yatırımları da var. Bugün de Daikin firması ile bir iş birliği için bir araya geldik. Ben Galatasaray’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah güzel bir iş birliği olur. Daikin aynı zamanda dünyadaki en büyük klima sistemlerini üreten bir marka. Bizim de yatırımlarımız var. Kemerburgaz, Mecidiyeköy, Florya’da da olacak. Orada da Daikin ürünlerini kullanmak üzere biraz önce konuştuk. Galatasaray ve Daikin ikisi de çok önemli birer marka. İş birliğinden iki tarafa da fayda çıkacağını umuyorum. Bu ilişkinin iyi gelişmesini diliyorum.”

Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara, “Geçmişten beri voleybol çok sevdiğim bir spor. Bugün de Galatasaray camiasının güçlü takımı ile bir aradayız başkanımızla beraber. Çok mutlu ve heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara ise şu ifadeleri kullandı:

“Daikin’in CEO’su Hasan Bey ile imza töreninden sonra da konuşmuştuk. Şimdi de eğitim için Japonya’da olduğundan dolayı katılamadı. Bir Japon oyuncu için eskiden olduğu gibi bize sözü var. Biz de bekliyoruz merakla.”

Daikin Genel Müdürü Hiroyuki Tamura da “Geçmişten beri Galatasaray’ın sponsorluğunu yapıyoruz. Galatasaray voleybol takımında Japon voleybolcumuz vardı. Galatasaray, Japonya’da da bilinen büyük bir camia.” dedi.