14 Ağustos 2022 Pazar 01:06

Başkan Dursun Özbek'ten açıklamalar

Başkan Dursun Özbek'ten açıklamalar

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig’de oynadığımız Giresunspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“LİG UZUN BİR MARATON”

Daha ligin başında olduklarını ancak taraftarımıza daha iyi bir Galatasaray izlettireceklerine söz verdiğini ifade eden Başkan Dursun Özbek’in değerlendirmeleri şu şekilde:

“Lig uzun bir maraton. Buradan çıkaracağımız dersler de var. Bundan sonraki maçımız için hazırlanacağız. Sezonun geri kalan kısmında oyunumuzu daha güzelleştirmek için eksik kalan yerlerimiz varsa bunlar bizim için gösterge. Onları tamamlamak üzere transfer sezonuna devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta maça konsantreyiz.”

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA BAŞARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

“Taraftarımız bizi destekliyor ve desteklemeye devam edecek. Onlardan ricam bu. Sezonun daha başı. Önümüzde çok uzun bir yol var. Cumhuriyetin 100. yılında başarıyı yakalamak için hem teknik ekip hem taraftar hem yönetim elinden gelen her şeyi yapacak. Daha güzel maçlar seyrettirmeyi düşünüyoruz. Bireysel bir hatadan gol yedik. Bundan sonraki dönemde daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftarın hak ettiği oyunu oynamamız lazım. Onları mutlu etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki maça konsantreyiz.”

“DAHA İYİ OLACAĞIZ”

“Sezonun başında hakemler hakkında yorum yapmak yanlış. Herkes seyretti ve gördü. Bazı kararları adil değildi. Sezon uzun. Sezonun başında böyle bir yorum yapmak uygun değil. Önümüzdeki haftaya konsantreyiz. Daha iyi olacağız. Taraftarlarımıza sözüm bu.”

“İSTEDİĞİMİZ RAKAM GELMEDİĞİ SÜRECE NELSSON’U SATMAK İSTEMİYORUZ”

Futbolcumuz Victor Nelsson’a gelen transfer teklifi konusunda Başkan Dursun Özbek, “Nelsson ile ilgili Sevilla’nın teklifi masada. İstediğimiz rakam değil. İstediğimiz rakam gelmediği sürece Nelsson’u satmak istemiyoruz. Çok önemli bir oyuncumuz. Dolayısıyla bekleyeceğiz. Takımın önemli bir oyuncusunu değerini bulmadığı bir rakama satmayı düşünmüyoruz. Transfer sezonu devam ediyor. Yapılan yorumlar kulübe zarar veriyor. Bugünkü oyun ile ilgili düşüncelerimi söyledim. Alınan netice tabii ki kabul edilebilir değil. Dolayısıyla buradan çıkaracağımız derslerin olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Abdülkerim Bardakcı’nın bireysel hatasının maç içinde olağan karşıladığını ancak daha dikkatli olmamız gerektiğini ifade eden Başkan Dursun Özbek, “Abdülkerim önemli bir oyuncumuz. Ondan beklentimiz çok yüksek. Oyun içinde elbette ki böyle hatalar olabilir. Bundan sonra daha dikkatli olmamızın gereği var. Lig devam ediyor. Daha ikinci maç. Bundan sonraki haftalarda daha başarılı olacağız.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.