21 Haziran 2022 Salı 16:57

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Adası’nda incelemelerde bulundu

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Adası’nda incelemelerde bulundu

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, İkinci Başkanımız Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Sözcümüz Rıza Morova ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur, Galatasaray Adası’nda yapılan yenileme çalışmalarını yerinde takip etti.

Ada’da başlanan tahliye çalışmalarını yerinden inceleyen başkanımız Dursun Aydın Özbek ve yöneticilerimiz iç mekanda ve üst kattaki bölgede incelemeler yaptı. 

“ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Dursun Aydın Özbek, “Galatasaray Spor Kulübü’nün en önemli varlıklarından biri olan Galatasaray Adası’na seneler sonra geleceğiz. Geçmişte Ada’nın tahliyesi için emek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Geç de olsa Adamıza kavuştuk. Yapmamız gereken iki şey var. Birincisi Ada’nın irtifak hakkı için yoğun şekilde çalışıyoruz. Bazı alanlarının tekrar irtifaklandırılması lazım. Burasını hali perişan. Restorasyon için Yönetim Kurulu kendi içinde bir bütçe oluşturdu. Bu bütçe çerçevesinde burayı eskisinden daha güzel hale getirip Galatasaraylıların kullanımına verecektir. Burası bir sosyal tesis olara kullanılacak. Kar amaçlı değil. Galatasaraylıların buraya gelip birbirleriyle görüşmeleri, daha sıcak ortamda buluşmaları açısından planlıyoruz. Ayrıca kürek şubesini de buraya getirmeyi düşünüyoruz. Galatasaray Üniversitesi ile bu konuda bir görüşmemiz var. Galatasaray Üniversitesi ile kürek takımı oluşturup çalışmalarını burada yapmasını sağlayacağız. Çalışmalarımızı kısa süre sonra açıklayacağım. Bazı bölümler bize ait değil. İrtifak hakkını alır almaz müjdeyi vereceğim. Kulübe hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra uzun yıllar Galatasaray’a hizmet vermiş bir yer. Çalışmalara başladık. Önce molozlardan temizlenmesi lazım. Sonra kapalı alanların oluşturulması gerekecek.” diye konuştu.

“BURASI BİZİM İÇİN SEMBOL”

İkinci Başkanımız Metin Öztürk, “Biz başkanımızın liderliği altında her yere koşuyoruz. Ada Avrupa yakasında en önemli sosyal tesisimizdi. Başkanımızın başlattığı çalışma inşallah kısa zamanda olumlu şekilde sonlanacak. İçeride 7 tane kamyon moloz taşıyor. Rahmetli babam 30 senedir burada müdürlük yaptı. İnşallah ben de başkanımızın liderliğinde, Erden Bey ile beraber kulübümüzün yöneticisi olarak en kısa zamanda üyelerimizle bir araya geleceğiz. Burası bizim için bir sembol.” ifadelerini kullandı.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞILACAK”

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur ise, “Bugün çalışmalar başlandı. Burası bir ada olduğu için çeşitli idari sınırlamalar da var. İdari sınırlamaların müsade ettiği çerçevede gece gündüz çalışılacak. Başkanın talimatı ne olursa olsun buranın bir an evvel bitirilmesi. Biz de bu talimata uyacağız.” şeklinde konuştu.