23 Nisan 2024 Salı 18:38

Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 23 Nisan’da Hatay’daydı

Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 23 Nisan’da Hatay’daydı

Kulübümüzün, “Bu Destek Hiç Bitmeyecek” sloganıyla başlattığı deprem bölgelerine yardım ve ziyaretleri devam ediyor.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay’daydı.

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, İkinci Başkanımız Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Genel Sekreterimiz Eray Yazgan ve Eski Yöneticilerimizden Ali Yüce, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da ilk olarak Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

HER ZAMAN HATAY’IN YANINDA OLACAĞIZ

“Hatay’a bu üçüncü gelişim. Depremden hemen sonra zaten buradaydık. Bölgedeki kardeşlerimize yardım açısından EXPO deposunu açtık, gelen yardımları burada dağıttık. O zamandan beri bizim Hatay ile olan ilişkimiz devam ediyor. O gün de tespit ettiğimiz gibi bölgenin ihtiyacı olan, özellikle buradan göçü engellemek için kalıcı konut itibariyle TOKİ ile yaptığımız bir anlaşma var. Bu anlaşma çerçevesinde Galatasaray Hatay’da 100 tane kalıcı konut yaptırıyor. İnşallah onların tesliminde de yine burada olacağız.

Bugün 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram. Biz de bugün 23 Nisan’ı Galatasaray olarak Hatay’daki çocuklarımızla kutlamak için buradayız. Bence bölge insanının ihtiyacı olan manevi bağlılık. Galatasaray da bu manevi bağlılığı göstermek üzere onlara buluşmak, el sıkışmak, sarılmak için burada. Bizim kalbimizden geçenleri onlarla paylaşmak bizi çok memnun ediyor. Onun için buradayız bu bayram günü. Bölge insanının ve çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Her zaman da Hatay’ın yanında olacağız. İlişkimiz bitmeyecek. Depremin üzerinden bir seneden fazla zaman geçti fakat bizim buraya ilgimiz hiçbir zaman azalmadı. Buradan herkese çağrı yapıyorum. Bütün spor kulüplerine, takımlara, Türk insanına çağrı yapıyorum. Bölgenin ihtiyacı olan hem maddi destek hem de manevi destek. Manevi desteğin daha büyük olduğunu düşünüyorum. İnsanların moral ve motivasyona daha çok ihtiyacı var. Yönetim Kurulu arkadaşlarımla bunun için buradayız. En güzel bayramlardan birini burada geçireceğimizi ümit ediyorum. Tekrardan bölge halkının 23 Nisan bayramını kutluyorum.

Galatasaray olarak bizim Hatay’da yapabileceğimiz işler var tabi. Kalıcı konut için TOKİ ile sözleşmemizi yaptık. Bunu da zaten geçmişte açıklamıştık basın yoluyla. Bundan sonra yapabileceğimiz şeyler bölge insanı ile irtibatta olmak ve bu çerçevede onlardan birinci seviyede ihtiyaçlarını dinlenmek, onlarla beraber olduğumuzu, onları ne kadar sevdiğimizi anlatmak için buradayız. Bunun için de bizzat kendim geldim Yönetim Kurulu arkadaşlarımla. Bu sıcaklığı onlara da hissettirmek, duygularımızı onlarla paylaşmak için buradayız.”

Büyük sevgi ile karşılanan Başkanımız Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Televizyonu Youtube kanalına da özel açıklamalar yaptı.

Başkan Özbek, “Bölge insanı depremde büyük bir yıkım gördü. Çok üzüldüler, biz de onlarla beraber üzüldük. Birinci günden itibaren buradayız zaten. Fırsat buldukça da bölgeyi ziyaret ederek insanlarla bir araya geliyoruz. Bugün de 23 Nisan Çocuk Bayramı. Burada geçirmeyi uygun gördüm. Hakikaten de çok iyi etmişiz. Bölge insanı bu manada yapılan ziyaretlere önem veriyor. Sevgi seli yaşanıyor. Ben de çok memnun oldum.” ifadelerini kullandı.  

Çarşı ziyaretinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kulübümüzün düzenlediği etkinlik alanına giden Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve beraberindeki heyet, çocuklar tarafından coşkuyla karşılandı.

Başkanımız Dursun Aydın Özbek ile bir araya gelen çocuklar, başkanımıza formalarını imzalatıp fotoğraf çektirdi.

Hatay’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlik alanında coşkuyla kutlanırken Başkanımız Dursun Aydın Özbek de Galatasaray Televizyonu Youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

“Bugün onların bayramı. Ben de onlarla bayramlaşmaya geldim. Onları kırmamak lazım. Formalarını imzaladım. Çok keyifliydi. Hepsinin bayramını tekrar kutluyorum. Allah inşallah güzel günler göstersin buradaki kardeşlerimize.”

Başkanımızın ardından İkinci Başkanımız Metin Öztürk ve eski yöneticilerimizden Ali Yüce de duygularını Galatasaray Televizyonu Youtube kanalı ile paylaştı.

İkinci Başkanımız Metin Öztürk, şunları söyledi:

BÜYÜK BİR MUTLULUK VE GURUR İÇİNDEYİZ

“Biliyorsunuz başkanımızın da Galatasarayımızın da buraya birinci gelişi değil. Depremin ilk anından itibaren Galatasaray’ın eli burada. Atamızın çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda burada olmak bizim için müthiş bir duygu. İnanılmaz bir ortam. Büyük bir mutluluk ve gurur içindeyiz. Gerçekten bambaşka bir ortamı yaşıyoruz burada. Ümit ediyoruz ki tekrar benzerleri yaşanmasın ama başkanımız da söylüyor, Galatasaray elini buradan çekmeyecek. Hep beraber, her an tüm yönetim, tüm ekip burada olacak. Gerçekten güzel bir an. Mutluluğu tarif etmek mümkün değil.

Eski yöneticimiz Ali Yüce ise şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle Başkanımız Sayın Dursun Özbek’e ve Galatasaray yönetimine teşekkür ediyorum. Bu fırsatı bizlere verip böyle bir ortama şahit ettirdikleri için teşekkür ederim. 23 Nisan, Atamızın çocuklara emaneti. Biz de onlarla kutlamak için Hatay’a geldik. Umarım buradaki insanları bir nebze olsun mutlu etmişizdir. Tekrardan emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”  

Kulübümüz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir başka organizasyonunu ise depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdi.

Galatasaray Spor Kulübü ve GSStore iş birliği ile organize edilen kutlamalarda çocuklar gün boyu lunaparkta bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı.