15 Haziran 2019 Cumartesi 21:36

Başkanımız Mustafa Cengiz’den gündeme dair açıklamalar

Başkanımız Mustafa Cengiz’den gündeme dair açıklamalar

Galatasaray'ın Süper Lig'de elde ettiği 22. şampiyonluk kapsamında Galatasaray Stuttgart Taraftarlar Derneği'nce Mannheim şehrinde düzenlenen etkinlikten sonra Başkanımız Mustafa Cengiz basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz’in kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

“Galatasaray Başkanı olarak, 1964’ten beri acı vatan Almanya denilen yerde mücadele veren, vatanına katkı sağlayan bu insanları selamlamaktan onların üçüncü dördüncü kuşağına selam göndermekten onur duyuyorum. Biz bu insanların desteğini her zaman yanımızda hissettik. Onların Galatasaray’a olan tutkuları bize her zaman güç verdi. Herhangi bir hazırlık maçında bile onların kendilerini parçalayışı, sarılışı, sahiplenmesi bize gurur verdi. Biz bu sevginin çok daha doğru şekilde kanalize olmasını, pozitif bir desteğe dönüşmesini istiyoruz. Onların da bizden bu doğrultuda talepleri var. İnşallah Avrupa Galatasaraylılar Birliği’ni kurmak yolunda adım atmayı planlıyoruz. Bu coşku ve sevgi seli pozitif bir hale dönüşsün diye bekliyoruz. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin, Devletimizin ve Ülkemizin birlik beraberliği için bunu istiyoruz. Bunun için en büyük paydanın, birleştirici çimentonun Galatasaray olduğunu onurla ifade etmek isterim.

Ben Şampiyonlar Ligi şampiyonu bu sene olacağız diye bir cümle asla kurmam. Her şeyin hayırlısı derim, İnşallah derim. Bizim yürüyüşümüz kutsal bir yürüyüş. Şampiyonluğa doğru bir yürüyüş, sürekli şampiyonluklara doğru bir yürüyüş. Bunun için de şampiyonluklar ve yıldızlar sonsuza kadar sürecek.

Ben kendi adıma ve Yönetimim adına konuşuyorum. İbra denilen bize göre üzücü olaydan bu yana Yönetim Kurulumuzla birçok toplantı yaptık. Bir an bile ne seçim konuştuk ne seçimle ilgili bir plan yaptık. Başkalarının planları olabilir, onlara da saygı duyuyor ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Her şey hayırlı olacak. Transfer sezonu biliyorsunuz TFF tarafından bugün resmi olarak ilan edildi. Biz KAP’ta açıklamalarımızı yaptığımızda sevgili taraftarlarımız sonuçları görecek. Taraftar, camiasına güvenmeye devam etsin. Biz onları temsil ediyoruz, en doğru şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Bizim yönetimimizin asla davayla özel uğraşı yok. Biz ay sonunda nasıl ödeme alırız, borçları nasıl öderiz, nasıl transferler yaparız, Galatasaray’ın alnını yere değdirmeden nasıl onurla yürütürüz onun savaşı ve uğraşı içerisindeyiz. Bu taraftarın alnını asla yere eğdirmeyeceğiz.”