24 Şubat 2020 Pazartesi 00:46

Başkanımız Mustafa Cengiz: "Marjinal değeri yüksek bir galibiyet aldık"

Başkanımız Mustafa Cengiz: "Marjinal değeri yüksek bir galibiyet aldık"

Başkanımız Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyelerimiz, takımımızın Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ettiği Süper Lig Cemil Usta Sezonu 23. hafta mücadelesi sonrası kulübümüzün Kalamış Tesisleri'nde Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Aldığımız galibiyetin çok anlamlı olduğunu dile getiren başkanımız, "Marjinal değeri çok yüksek bir galibiyet aldık. Nedeni hem karşımızdaki rakibin değerli olması hem de 21 yıllık bir birikim. Marjinal değer teorisi açısından bakıldığında, iktisat derslerinde okutulması gereken değerli bir galibiyet. Galibiyetimizin değeri rakibimize verdiğimiz değeri de gösteriyor. Bize bu sonuç bugün nasip ve kısmet oldu." diye konuştu.

Tüm camianın enerjisinin sahaya yansıdığını dile getiren başkanımız Mustafa Cengiz, "Tümüyle taraftarımızın, bütün camianın verdiği eforun ve sinerjinin sahaya yansıması. Buradan teknik kadromuzu, değerli hocamızı, bütün oyuncularımızı tek tek kutluyorum. Özellikle taraftarımıza teşekkür ediyor, onların yüreğine selam ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ardından medya mensuplarının sorularını yanıtlayan başkanımız, "21 yıl sonra yenmenin bize çok büyük bir manevi katkısı var. Biz hiçbir zaman rakibimizi küçümsemedik onlara her zaman değer verdik. Taraftarlarımız burada çok değerli ve inşallah tamamını erdirir ve mayısta ipi göğüsleriz diye temenni ediyorum." diye konuştu. 

Taraftarlarımıza Ülker Stadyumu'nda verilen yüksek sesli müziğin kendilerini üzdüğünü dile getiren başkanımız, "3 bin küsür taraftarımıza, maç bittikten sonra yüksek sesli müzik verilmesi beni üzdü. Bunun olmaması için elimizden gelen çabayı gösterdik. Onların kulaklarına bir zarar geldiğinde çok üzülüyorum. Onlar olmasa bir hiçiz. Bizi oluşturan kitlesel sosyal enerjiyi veriyorlar. Taraftarımıza helal olsun diyorum ve onları tebrik ediyorum." dedi.

Şampiyonluk yarışı hakkında gelen soruya, "Biz rakibe saygı içinde, hak ettiğimiz galibiyetlerle birlikte sonsuza dek kükremesini bilelim." diye yanıt veren başkanımız, "Teknik heyetimiz içeriye girene kadar orada oturup bekledim. Fenerbahçe seyircisi ile iç içe oturuyorduk bana bir laf bile etmediler. Bunun için onlara teşekkür ediyorum. Hislerim olumlu. Sevinçleri de üzüntüleri de düzeyli yapmak gerek. Rakibe saygı içinde inşallah tamamına ereriz." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışının bittiği hakkındaki görüşün aktarılması üzerine başkanımız, "Yarıştan kopmazlar. Ligde hala yedi takımın da şansı var. Altta da müthiş bir mücadele sürüyor. Onlara da saygı duymak gerek. Tüm camialara, tüm şehirlere... Türkiye'nin içinde bulunduğu bu gergin ortamda futbolun güzelliklere vesile olmasını dilerim." diyerek sözlerini noktaladı.

Kadıköy'deki zaferin ardından konuşan ikinci başkanımız Abdurrahim Albayrak, galibiyete giden yolda Fatih hocamızın büyük emeklerinin olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Alışılmışın dışında bir hazırlık dönemi geçirdik. Son cumartesi ve pazar günü takımı değişiklik olsun diye Zorlu Raffles Hotel'e getirdik. Yıllardır yöneticilik yapıyorum, bu son 2 gündeki hazırlık şekline hayran kaldım. Fatih Hoca'ya teşekkür ediyorum. Teker teker tüm futbolcuların eline, maçta nasıl oynayacaklarıyla ilgili farklı dillerde hazırlanmış bir liste verdi. Bana bunu gösterdiğinde Fatih Hoca çok şaşırmıştım. Maça çok iyi başladık. Altıncı dakikada farkı yakalayabilirdik. Futbolcu kardeşlerimiz disiplinden kopmayarak, Galatasaray'a yakışır bir şekilde oynadı. 20 yıldır şanssızlıkları yenemiyorduk. Yüce Allah'ıma şükürler olsun, o gün bu gündü ve yendik. Derbiler ne ilk ne de son. Sakin olmamız lazım. Daha ligin bitmesine çok var; ama çok iyi yoldayız, iyi yoldayız, kenetlendik, bir olduk, birlik ve ekip olduk. Uzun yıllar Galatasaray'ın istediği her hedefe ulaştıracak bir ekip oluştu. O yüzden çok mutluyum ve gururluyum. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar başka kapılardan girelim dedi; ama ben bunu istemedim. Taraftarlarla kucaklaşmak istedim. Onlar çok bekledi ve çile çekti. Onlar bizim canımız, ciğerimizdir. İçeriye girerken biraz eziyet çektik ama taraftarlarımız da futbolcularımız da mutlu oldu. 

Galatasaray camiasına ve hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Başkan yardımcımız Yusuf Günay, "21 yıldan sonra gelen muhteşem bir galibiyet. Net bir oyun, net bir skor. Son derece mutluyuz, takımımız inşallah bu sene de şampiyon olacak. Sayın Başkanımızın liderliğinde bu hafta sessiz bir hafta geçirdik. Bütün takımımız, tüm organlarımızla konsantre olduk, kazanacağımıza inanıyorduk, bunu söylemiyorduk sadece. Takımımız, futbolcularımız, teknik heyetimiz... Herkes bir bütün oldu. Bu galibiyet geldi. Camiamıza hayırlı, uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Başkan Yardımcımız Kaan Kançal, "Bu galibiyet tüm camiamıza hayırlı olsun, yolun sonu şampiyonluk olsun." ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, "Bütün oyuncularımıza, Fatih Hocamıza ve teknik kadromuza, büyük taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz. Galibiyet hepimize hayırlı olsun. Yarış devam ediyor. İnşallah ipi göğüsleyeceğiz." dedi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke, "Bugün takımımız sahaya yüreğini koydu. Daha farklı da olabilirdi ama önemli olan 3 puan. Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Biz şampiyon olacağız, her zamanki gibi mayıslar bizim." yorumunu yaptı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Cansever, "Başkanımız, teknik ekibimizin takımı çok iyi hazırladığını zaten söyledi. Maç başladığında yeneceğimiz zaten belliydi. Farklı bir galibiyeti kaçırdık. Sağlık olsun, galibiyet bize nasip oldu." ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Karakaya, "21 yıl sonra net bir galibiyetle kazandık. Emeği geçen başta Fatih Hocamız ve bütün futbolcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah bu sene de şampiyon olacağız." dedi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Erol Özmandıracı ise "Başkanımızın dediği gibi keyif almak lazım. Hele böyle günlerde futbol çok güzel. Bize, Başkanımıza, bu yönetime nasip oldu galibiyet. Bu nedenle çok mutluyum. 23 artık benim için şanslı bir numara olacak. Çok güzel bir duygu, inşallah bu bizim lehimize bir seriye dönüşür. Camiamıza hayırlı olsun ama bizim için her zaman öncelik şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi." şeklinde galibiyetimizi yorumladı.