13 Nisan 2019 Cumartesi 18:53

Can Bartu son yolculuğuna uğurlandı

Can Bartu son yolculuğuna uğurlandı

Türk sporunun ve Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Can Bartu, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Merhumun cenazesi öğle namazını müteakip Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Cenaze törenine Başkanımız Mustafa Cengiz, Teknik Direktörümüz Fatih Terim ve yardımcı antrenörümüz Dr. Levent Şahin katıldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde:

“Onlar bizim çocukluğumuzun idolleri. Biz Can Bartu’yla, Metin Oktay’la Lefter’le, Turgay’la, Hakkı Yeten’le büyüdük. Biz onları örnek aldık. Onların efendiliğini, dürüstlüğünü, dürüst düellocu karakterlerini örnek aldık. Onların aziz hatırası önünde saygıyla eğilirim. Bütün Türk sporcularının da onların beyefendiliğini, sahada mertçe karakterini örnek almasını dilerim. Başımız sağ olsun.”

Teknik Direktörümüz Fatih Terim ise şu ifadeleri kullandı:

“Can Bartu Fenerbahçe’nin simgesiydi. Son temsilcisiydi. Her gün de koridorda Metin ağabeyle olan öpüşmelerinin fotoğrafıyla karşılaşıyoruz zaten. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Toprağı bol olsun. Onu tanıdığım için çok mutluyum. Son zamanlarda kaybettiklerimizin yanına gitti. Onların içerisinde Turgay ağabey var, Lefter ağabey var, Süleyman ağabey var. Onlara da hep beraber selam olsun.”